piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne wyposażenie każdej domowej siłowni!

materiał partnera

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne wyposażenie każdej domowej siłowni!
 

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym czynnikiem utrzymywania organizmu w odpowiedniej kondycji. Bez regularnych ćwiczeń bądź też chociażby krótkich spacerów trudno jest zadbać o stan swojego serca, układu nerwowego czy też o utrzymanie wagi na odpowiednim poziomie. Aktywność fizyczna może przybierać różnorakie formy, obecnie jednak popularne jest ćwiczenie na siłowni i mnóstwo osób na takie właśnie działania się decyduje. Publiczna siłownia dla wielu osób jest nieosiągalna ze względu na odległość od miejsca zamieszkania czy też wewnętrzne obawy. Nic jednak obecnie nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować we własną domową siłownię. Znaleźć się w niej mogą podstawowe sprzęty, które nie obciążą zbytnio naszego budżetu.

Jakie sprzęty warto mieć w domowej siłowni? 

Jednym z interesujących sprzętów jest chociażby kettlebell. Jest to swego rodzaju odważnik, posiadający ergonomiczny uchwyt. Różni się znacząco od hantli czy też ciężarów chociażby tym, iż wprowadza całe ciało w balans. To pozwala natomiast na uaktywnienie dużej części mięśni podczas treningu. 

reklama

Hantle będące ciężarkami do dłoni także warto mieć w swojej siłowni. Pomagają one w wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych, w fitnessie itp. Różnią się od siebie wagą, podobnie jak kettlebell, co pozwala na zwiększenie intensywności treningu. 

Obciążenia takie jak ciężarki typu kettlebell czy też hantle to jedno, natomiast obciążenia do sztang to coś zupełnie innego. W każdej domowej siłowni zdecydowanie powinna być sztanga. Do niej natomiast należy dokupić talerze do sztang o określonej ciężkości. Na początek przygody z ćwiczeniami dobrze jest zaczynać od lekkich, stopniowo zwiększając podnoszone ciężary. 

Rollery to kolejna rzecz, której w domowej siłowni nie może zabraknąć. Jest to nic innego jest swego rodzaju wałek do masażu, pozwalający na niwelowanie bólów mięśni czy też zakwasów. Roller do masażu nie jest przeznaczony tylko dla kobiet, powinni stosować go również mężczyźni. Ćwiczenia z rollerem pomagają między innymi zadbać o kondycję kręgosłupa oraz korygować wady postawy, co w połączeniu z treningami, może dać bardzo dobre efekty. 

Maszyny do domowej siłowni 

Prócz wyżej wymienionych sprzętów warto zdecydować się również na maszyny, które mogą pomóc nam w wykonywaniu treningów cardio czy też interwałów. W tym celu warto kupić stepper, rowerek stacjonarny czy też bardzo popularny obecnie orbitrek. 

reklama

Ćwiczenia z hantlami lub innymi obciążeniami są ćwiczeniami typowo siłowymi. Natomiast wykorzystanie maszyny pomaga w treningach typowo odchudzających, gdy chce się zgubić nieco dodatkowych kilogramów. Orbitrek jest w tym zestawieniu najbardziej funkcjonalną i uniwersalną maszyną. Łączy w sobie bowiem cechy bieżni, steppera oraz rowerka. Pomaga wprawić w ruch bardzo dużo partii mięśni, co przekłada się na szybkie efekty. 

Gdzie można kupić sprzętów? 

Zakupu sprzętów takich jak hantle, kettlebell czy też talerze do sztang, można dokonać za pośrednictwem portalu Ceneo.pl. Znajdują się tam wszystkie wymienione powyżej sprzęty oraz urządzenia, które mogą wchodzić w skład domowej siłowni. 

Plusem poszukiwania sprzętów na Ceneo.pl jest możliwość porównania cen ofert, znajdujących się w różnych sklepach internetowych. Pozwala to na znalezienie najkorzystniejszej oferty cenowej i uniknięcie przepłacenia. Do wglądu użytkowników są również ceny przesyłek, co także ma wpływ na kształtowanie się ostatecznej ceny.  Na Ceneo.pl możliwe jest również zapoznanie się z opiniami innych osób, które miały już okazję nabyć konkretne rzeczy. Pomaga to w podjęciu bardziej świadomej decyzji dotyczącej kupna jakiegoś przedmiotu. Można zapoznać się z jego wadami oraz zaletami, które bardzo często są wymieniane przez zaufanych użytkowników, celem ułatwienia innym podjęcia decyzji. 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Formalności po porodzie - szczepienia, wizyty...

Formalności po porodzie - szczepienia, wizyty...

19 wrz.
Rehabilitacja po udarze. Dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja po udarze. Dlaczego jest tak ważna?

14 wrz.
Dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie i...

Dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie i śmierdzą?

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama