sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód bez kaucji?

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód bez kaucji?
 

Łódź to miasto tętniące życiem i prężnie się rozwijające. Lotnisko stanowi ważny punkt na mapie podróży biznesowych i turystycznych. Wiele przylatujących tu osób korzysta z usług wypożyczalni samochodów. Czy na lotnisku w Łodzi można wynająć auto bez konieczności wpłaty kaucji?

Kaucja za wynajem auta
Duża konkurencyjność na rynku i coraz powszechniejsze korzystanie z usług wypożyczalni sprawiają, że oferty różnych firm są obecnie porównywalne cenowo. Jednak wiele wypożyczalni w Łodzi wymaga opłacenia kaucji zwrotnej, ustalanej w regulaminie. Firmy zabezpieczają się w ten sposób przed niesolidnymi klientami, którzy oddają wypożyczone auto porysowane, brudne, z poplamioną tapicerką lub uszkodzonym wyposażeniem. Kaucja najczęściej blokowana jest na karcie kredytowej klienta na czas wynajmu. Jest to kłopotliwe, gdyż ten musi posiadać odpowiednie środki na karcie kredytowej i nie może wykorzystać tej kwoty w czasie podróży. Kaucja może być także pobierana w formie przelewu lub w postaci gotówki – zostaje wówczas zwrócona po oddaniu samochodu w idealnym stanie. W przypadku złamania warunków umowy może zostać pomniejszona o koszty napraw czy czyszczenia pojazdu. Zdarza się, że małe wypożyczalnie wykorzystują kruczki prawne, by uchylić się od zwrotu kaucji. Dlatego zawsze należy uważnie czytać umowę wynajmu. Pozwoli to uniknąć wielu przykrych niespodzianek.

reklama

Wypożyczenie auta bez kaucji
Jeżeli zablokowanie środków na karcie nam nie odpowiada, warto poszukać wypożyczalni, która nie pobiera kaucji. Na lotnisku funkcjonują firmy, które nie mają tego wymogu. Wypożyczalnia samochodów w Łodzi Carfree dostosowała ofertę do oczekiwań klientów i nie pobiera kaucji. W punkcie uruchomionym na terenie portu lotniczego można odebrać auto zamówione wcześniej on-line, bez zbędnych formalności. Zasady wynajmu są jasne i przejrzyste, bez ukrytych opłat. Umowa jest skonstruowana prosto i zrozumiale. Wypożyczalnia nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Klient płaci tylko za czas wynajmu. Jest to nie tylko korzystne, ale także wygodne rozwiązanie, gdyż samochód można oddać w innych oddziałach wypożyczalni, rozsianych po całym kraju.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię? 
Wypożyczenie samochodu w Łodzi – kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Sytuacji, gdy wynajęte auto ułatwi podróżowanie, jest wiele. Od konieczności szybkiego posiadania wygodnego środka transportu po zastąpienie własnego samochodu, który odmówił współpracy. Wybierając wypożyczalnię, warto zwrócić baczną uwagę nie tylko na to, czy pobiera ona kaucję. Należy upewnić się, że za podstawienie samochodu na lotnisko firma nie pobiera dodatkowej opłaty. Niemiłym zaskoczeniem mogą okazać się opłaty dodatkowe, np. za uzupełnienie paliwa, co wiąże się nie tylko z kosztem benzyny, ale także opłatą manipulacyjną. Ważną kwestią jest limit kilometrów – lepiej zawczasu sprawdzić, czy go nie przekroczymy, jeżeli planujemy długie podróże.

Wynajmując samochód, nie chcemy przepłacać i blokować finansów na karcie kredytowej. Na lotnisku w Łodzi nie musimy płacić kaucji – wystarczy wybrać firmę, która nie stosuje tego rodzaju wymogów.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów...

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów z ZSR...

26 wrz.
Jak wziąć auto firmowe w leasing? Poradnik

Jak wziąć auto firmowe w leasing? Poradnik

28 sierp.
Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od...

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od leasingu w...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama