środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Doczepiane włosy - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Doczepiane włosy - wszystko co musisz o nich wiedzieć
 

Marzysz o pięknych długich włosach? Nie masz cierpliwości, aby zapuszczać je przez kolejne miesiące, a nawet lata? Wybierz przedłużanie! Dzięki niemu w ciągu zaledwie kilku

spektakularnie odmienisz wygląd swojej fryzury. W artykule wyjaśnimy, na czym polega przedłużanie włosów. Podpowiemy także, jaka jest jego trwałość, jaką metodą wybrać i jak odpowiednio pielęgnować doczepy.

reklama

Przedłużanie włosów to nowoczesny zabieg, który pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin spektakularnie przedłużyć i zagęścić włosy. Na czym polega?

Na czym polega przedłużanie włosów?

Mówiąc w sporym uproszczeniu, przedłużanie włosów polega na połączeniu cienkich pasemek naturalnych włosów z doczepami. W zależności od metody oba elementy łączą się ze sobą w różny sposób.

reklama
 • W najpopularniejszej obecnie metodzie keratynowej stylista wykorzystuje doczepy zakończone keratynową końcówką. Używając wysokiej temperatury, łączy ją z cienkim pasmem naturalnych włosów. Takie spojenie jest zupełnie niewidoczne i bardzo trwałe. Włosy przedłużane metodą keratynową wyglądają pięknie nawet przez 3-4 miesiące.

 • Metoda na ringi polega na połączeniu doczepów z naturalnymi włosami przy pomocy cienkich pierścieni, zwanych ringami. Zazwyczaj wykonuje się je z aluminium, miedzi lub brązu, często z dodatkiem silikonu wewnątrz. Trwałość metody na ringi jest porównywalna z trwałością metody keratynowej i wynosi około 3 - 4 miesięcy.

 • Jeśli wybierzesz metodę tape on zwaną także metodą kanapkową, stylista połączy Twoje włosy z pasmami dopinek umieszczonymi na cienkiej silikonowej taśmie umieszczonej tuż przy linii głowy. Choć co 4-6 tygodni taśmy trzeba podciągać (wraz z naturalnym tempem wzrostu włosów, obniżają się), ta metoda pozwala cieszyć się pięknym efektem nawet przez 6 miesięcy.

Jaką metodę przedłużania wybrać?

Wybór metody przedłużania powinien być podyktowany przede wszystkim kondycją naturalnych włosów.

 • Ze względu na wykorzystywanie podczas zabiegu wysokiej temperatury, metoda keratynowa jest szczególnie polecana posiadaczkom mocnych, zdrowych włosów.

 • Metoda na ringi to metoda na zimno. Z powodzeniem mogą z niej korzystać posiadaczki cienkich, skłonnych do wypadania i łamania pasm. Uważaj jednak jeśli jesteś alergiczką i masz skłonności do uczuleń. Zdarza się, że ringi uczulają. Zanim wykonasz zabieg, koniecznie zrób próbę uczuleniową, pocierając ringiem skórę.

 • Metoda kanapkowa jest obecnie najdelikatniejszą i najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów. Z tego powodu będzie odpowiednia dla najbardziej zniszczonych i delikatnych włosów.

Zanim wykonasz zabieg

Efekt zabiegu zależy nie tylko od wybranej metody, ale także od doświadczenia i umiejętności stylisty oraz rodzaju i jakości doczepów.

Zanim wykonasz zabieg, znajdź profesjonalistę, który specjalizuje się w przedłużaniu włosów. Porozmawiaj z koleżankami, przejrzyj opinie o okolicznych salonach i zapoznaj się z informacjami na portalach społecznościowych. Obejrzyj także dzieła stylisty. To właśnie one najlepiej odzwierciedlają jego umiejętności i poczucie estetyki.

Nie mniej ważna od doświadczenia fryzjera jest jakość dopinek. Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie i maksymalnej trwałości, wybierz naturalne włosy słowiańskie. Takie pasma wyglądają identycznie jak włosy Polek, mają także podobną do nich strukturę.

Jeśli wybierzesz doświadczonego stylistę i przedłużysz włosy przy pomocy naturalnych doczepów, możesz być pewna, że efekt zabiegu będzie zachwycał. Aby zjawiskowy wygląd fryzury utrzymał się jak najdłużej, nie możesz zapomnieć o właściwej pielęgnacji.

To właśnie ona jest gwarancją długofalowych efektów.

Jak pielęgnować włosy przedłużane?

Podstawą pielęgnacji włosów przedłużanych powinno być ich nawilżanie. W przeciwieństwie do naturalnych pasm, doczepy nie mają bowiem źródła wewnętrznego nawilżania. Zdecydowanie szybciej tracą wilgoć, a co za tym idzie także blask i piękny wygląd.

Aby przedłużane włosy zachwycały nawet przez kilka miesięcy:

 • myj je letnią wody, używając delikatnych kosmetyków do włosów przedłużanych;

 • po każdym myciu nałóż na włosy nawilżającą odżywkę, a raz na kilka dni — maskę zawierającą skoncentrowane składniki odżywcze. Omijaj miejsca łączeń. Komponenty kosmetyków mogą je osłabić;

 • zrezygnuj z kosmetyków z alkoholem;

 • nie przesadzaj z użyciem wysokiej temperatury. Choć włosy przedłużane możesz suszyć suszarką, kręcić i prostować, zbyt częste zabiegi z użyciem wysokiej temperatury mogą je przesuszyć. Pamiętaj o używaniu termoaktywnych kosmetyków;

 • kilka razy dziennie czesz włosy specjalną szczotką do doczepów. Dzięki temu zapobiegniesz ich splątaniu i skołtunieniu.

Źródło: https://besthair.pl/

Doczepiane włosy - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Podobne artykuły

Rodzaje szczotek do włosów - którą wybrać?

Rodzaje szczotek do włosów - którą wybrać?

05-08-2020
Uczniowie ZST dołączyli do ogólnopolskiej akcji...

Uczniowie ZST dołączyli do ogólnopolskiej akcji "Daj...

01-03-2019
Dziewczynki z Czwórki wzorem do naśladowania

Dziewczynki z Czwórki wzorem do naśladowania

19-06-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama