środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rozliczenie PIT-37 w 2021 roku - najkorzystniej online

Rozliczenie PIT-37 w 2021 roku - najkorzystniej online
 

Najpopularniejszą deklaracją podatkową, którą co roku rozliczają miliony Polaków to niezaprzeczalnie PIT-37. Do jego złożenia zobowiązani są osoby zatrudnione w ramach umowy o dzieło, zlecenie czy pracę, ale również osoby, które pobierają świadczenia, stypendia czy zasiłki przedemerytalne. Niekiedy zdarza się, że podatnicy mają z nim niemały problem. Jak złożyć deklarację PIT-37 w 2021 roku?

1. Rozliczanie online - szybko i sprawnie

reklama

2. Jakie dane przygotować przed wypełnianiem formularza?

3. Jak wypełnić deklarację PIT-37 online?

reklama

Rozliczanie online - szybko i sprawnie

Współczesne czasy, doba Internetu i wszechobecnej elektroniki pozwoliły uprościć wszelkie formalności załatwiane w urzędach. Tradycjonaliści, którzy od wielu lat zajmują się ręcznym wypełnianiem deklaracji zapytują, po co cokolwiek zmieniać, jeśli nadal działa to bardzo dobrze. Otóż jedną z najistotniejszych odpowiedzi jest fakt, iż wypełnianie e-deklaracji to spora oszczędność czasu, energii i nerwów. Wystarczy wziąć pod uwagę dojazd do Urzędu Skarbowego lub wyprawy na pocztę, by wysłać dokumenty, zdarzające się pomyłki na deklaracji, które następnie trzeba poprawiać bądź niekończące się kolejki do okienka.

Wypełnienie deklaracji PIT 37 online to zaledwie kilka minut. Wystarczy posiadać odpowiedni program e-pity, który oferuje tylko aktualne wersje przyjmowanych w Urzędzie Skarbowym formularzy i dobierze odpowiedni dla konkretnego podatnika. Program został tak skonstruowany, że może zaalarmować osobę o polach wymagających uzupełnienia, kiedy tego nie zrobiła. System pozwala na przesłanie deklaracji wprost do Urzędu Skarbowego, więc dokument trafia prosto do sprawdzenia. Procedura wypełniania deklaracji nie trwa zazwyczaj dłużej niż 5 minut.

Z pomocą specjalnego programu można rozliczyć także inne deklaracje, w tym PIT 36 czy PIT 36L.

Jakie dane przygotować przed wypełnianiem formularza?

Zanim na dobre usiądziemy przed komputerem, by wypełnić PIT 37, warto przygotować sobie wszystkie dane, jakich będziemy potrzebować. Są to tzw. dane autoryzacyjne umożliwiające dokładne wypełnienie wniosku przez Internet. Wszystko to z dbałością o poufność przesyłanych informacji.

Przed rozpoczęciem wypełniania, warto przygotować sobie takie dane, jak:

  • imię oraz nazwisko podatnika,

  • data urodzenia,

  • numer PESEL,

  • kwota przychodu z roku poprzedzającego rok, w którym się rozliczasz.

Warto wiedzieć, że do zeznania podatkowego nie jest potrzebny podpis elektroniczny. Jest to bardzo ważna uwaga, gdyż wiele osób boi się korzystać z programu w obawie, że właśnie ten podpis jest wymagany.

Jak wypełnić deklarację PIT-37 online?

Program do wypełniania deklaracji podatkowych online z pewnością będzie wymagał wprowadzenia podanych wyżej danych autoryzacyjnych. Dokładnie wskaże także informacje, które należy przepisać z dokumentu PIT-11 (taki dokument powinien przekazać pracodawca swojemu pracownikowi). Sprawne rozliczenie PIT-u 37 może wymagać także przepisania niektórych informacji z formularzy o nazwie: PIT-11A, PIT-8C, PIT-40 czy PIT-R.

Podczas wypełniania deklaracji podatkowej niezbędne jest wskazanie kosztów uzyskania przychodu oraz informacji o odliczeniach od podatku i ulgach, które mogą przysługiwać sporej liczbie podatników. Zaletą programu do wypełniania deklaracji online jest fakt, iż nie trzeba martwić się o samodzielne obliczanie składek. Wszystko dzieje się automatycznie, program sam odlicza wymagane ulgi, a ponadto uzupełni kwotę uzyskania przychodu oraz kwotę wolną od podatku. Każde wysłanie wypełnionej deklaracji potwierdzone zostanie Urzędowym Poświadczeniem Odbioru.

Podobne artykuły

Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

20 wrz.
KAS bada opinie klientów na temat wizyty w...

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w urzędzie...

13 sierp.
Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

6 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama