wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Materace średnio twarde - dla kogo będzie to optymalne rozwiązanie?

Materace średnio twarde - dla kogo będzie to optymalne rozwiązanie?
 

Producenci materaców zwykle oddają do dyspozycji klientów materace o czterech stopniach twardości: H1 miękki, H2 średni, H3 średnio-twardy oraz H4 twardy. Czy wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji?

Nie do końca, materac powinniśmy bowiem dobierać pod kątem naszej wagi. Ma to duży wpływ na bezpieczny i komfortowy sen. Sprawdźmy, dla kogo najlepszym rozwiązaniem będą materace średnio twarde H3.

reklama

Dlaczego prawidłowa twardość materaca jest tak istotna?

Zadaniem materaca jest ustabilizowanie naszego ciała w bezpiecznej pozycji. Na zbyt miękkim materacu zapadamy się, co powoduje wyginanie się kręgosłupa w łuk. Z kolei zbyt twardy materac może nadmiernie naciskać na nasze ciało, zaburzając krążenie. W obu przypadkach efekt będzie ten sam. Po przebudzeniu nie będziemy wypoczęci, a co więcej, będą nam towarzyszyć dolegliwości bólowe. Tylko prawidłowo dobrany materac zagwarantuje bezpieczny i wygodny sen. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na materace średnio twarde?

Dla kogo przeznaczone są materace średnio twarde?

Twardość materaca powinniśmy dobierać pod kątem naszej wagi. Materace średnio-twarde zostały stworzone z myślą o osobach mieszczących się w przedziale 80-100 kg. Poniżej tej granicy zaleca się materac średni H2, natomiast przy wadze powyżej 100kg należy sięgnąć po materac twardy H4. Producenci zwykle dostarczają szczegółową specyfikację, która pozwala sprawdzić, do jakiej wagi zalecany jest konkretny model materaca.

Co możemy zrobić w sytuacji, gdy sięgamy po materac dwuosobowy, ale problemem jest duża różnica wagi? Na szczęście bez trudu można obecnie zamówić materace dzielone, w których obie połowy posiadają inną twardość. W ten sposób obie osoby mogą liczyć na maksymalny komfort i wygodę. Rozwiązaniem mogą być także utwardzające lub zmiękczające wkłady do materaca. Szeroki wybór materacy średnio twardych znajdziesz na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-srednio-twarde

reklama

Gdzie kupisz dobry i trwały materac średnio-twardy?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup odpowiedniego materaca przez Internet. Zakupy online gwarantują nam znacznie szerszy wybór produktów, dzięki czemu, możemy sięgnąć po model idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Jakościowe materace średnio twarde znajdują się w asortymencie sklepu internetowego KaszmirowySen.pl. W tym miejscu możemy liczyć nie tylko na bogaty wybór materacy, ale również przystępne ceny oraz szybką realizację zamówień. To skuteczny sposób na pozyskanie materaca, który zagwarantuje Ci oczekiwany poziom luksusu.

Podobne artykuły

Wygodne materace w Łodzi - czym się kierować...

Wygodne materace w Łodzi - czym się kierować przy...

23 mrz.
Jakie materace zapewniają najwyższy komfort snu?

Jakie materace zapewniają najwyższy komfort snu?

8 mrz.
Poznaj 3 oznaki świadczące o tym że śpisz na...

Poznaj 3 oznaki świadczące o tym że śpisz na źle...

16 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama