piątek 14 maja 2021

Bonifacego, Julity, Macieja

12°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Poznaj 3 oznaki świadczące o tym że śpisz na źle dobranym materacu?

Poznaj 3 oznaki świadczące o tym że śpisz na źle dobranym materacu?
 

Dobór właściwego materaca jest sprawą kluczową, jeżeli chodzi o zapewnienie sobie jak najlepszej jakości snu. Bardzo często zdarza się, że nieświadomi konsekwencji spania na podłożu o nieodpowiednich właściwościach nie jesteśmy w stanie określić przyczyn nękających nas dolegliwości. Zmieniając materac na ten właściwy dla naszej fizjonomii zapewnimy sobie nie tylko komfortowy sen, ale także lepsze zdrowie.

Jakie symptomy świadczą o tym, że śpimy na źle dobranym materacu?

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że efekty źle przespanej nocy możemy odczuwać nie tylko bezpośrednio po przebudzeniu, ale także w ciągu całego dnia. Bóle mięśni i stawów – ze szczególnym uwzględnieniem pleców, barków i okolic szyi, drętwienie kończyn czy występowanie zjawiska zimnych stóp i dłoni mogą świadczyć o źle dobranej twardości naszego materaca. Takie dolegliwości jak katar, suchy kaszel czy wzmagające się w trakcie nocy i po przebudzeniu swędzenie w różnych partiach ciała mogą być dla nas sygnałem, że warto wyposażyć się w materac z powłoką hypoalergiczną, taki jak choćby Hilding Electro.

reklama

Nie bez znaczenia pozostają również symptomy takie jak obniżony nastrój, niska odporność na stres czy chroniczne zmęczenie. Niska jakość snu w pierwszej kolejności objawia się właśnie w formie takich psychologicznych sygnałów ostrzegawczych. Jeżeli zatem zauważasz, że sen nie przynosi Ci oczekiwanego odpoczynku, często budzisz się w nocy i odczuwasz problemy ze skoncentrowaniem swojej uwagi na zadaniach dnia codziennego, przyczyną również może być źle dobrany materac.

Pamiętajmy przy tym, że spanie na zbyt miękkim materacu jest tak samo szkodliwe dla naszego ciała jak wybór nadmiernie twardego podłoża. Jeżeli śpimy na materacu zbyt miękkim – nasz kręgosłup nie otrzymuje odpowiedniego podparcia, przez co mięśnie pleców zamiast regenerować się w trakcie naszego snu, zmuszone są do nieustannej aktywności. W przypadku zbyt twardego materaca zaś osłabieniu ulega przepływ krwi w naszym ciele, co może doprowadzić do drętwienia kończyn i znacznego obniżenia komfortu snu.

reklama

Jak wybrać właściwy materac?

Aby uniknąć wymienionych wyżej nieprzyjemności, powinniśmy zdecydować się na wysokiej klasy materac, ściśle dopasowany do naszej fizjonomii. Materac twardy, taki jak choćby Hilding Boogie świetnie sprawdzi się w przypadku osób o wyższej masie ciała, poszukujących rozwiązań, które pozwolą im na maksymalnie komfortowy odpoczynek. W większości wypadków jednak dobrym wyborem będzie materac średnio-twardy – bardzo dobrym przykładem tego typu konstrukcji jest Hilding Dance.

Dobór odpowiedniej twardości materaca zależy nie tylko od naszej fizjonomii. Sporą rolę odgrywa w nim również nasze indywidualne poczucie komfortu oraz preferencje. Dokonując zakupu warto zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju podłoże najbardziej będzie nam odpowiadało. Pod adresem abcsnu.pl znajdziemy najwyższej światowej klasy materace Hilding Anders. Decydując się na zakup jednego z nich możemy zapewnić sobie standard snu, który pozwoli nam wyeliminować z naszej codzienności nieustające poczucie zmęczenia i w pełni skorzystać z możliwości, które daje nam każdy dzień.

Podobne artykuły

Materace w Pile - jak dobrać twardość i rodzaj...

Materace w Pile - jak dobrać twardość i rodzaj...

21 kw.
Materace w Kaliszu - jak dobrać twardość i...

Materace w Kaliszu - jak dobrać twardość i rodzaj...

14 kw.
Wygodne materace w Łodzi - czym się kierować...

Wygodne materace w Łodzi - czym się kierować przy...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama