sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

11°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wygodne materace w Łodzi - czym się kierować przy zakupie?

Wygodne materace w Łodzi - czym się kierować przy zakupie?
 

Wymieniasz łóżko na nowe i potrzebujesz nowego materaca? A może Twój stary materac już się zużył i musisz kupić nowy? Niezależnie od powodów jakie Tobą kierują pamiętaj, że od tego jaki materac wybierzesz będzie zależało to jak będziesz wysypiał się przez kolejne miesiące i lata. Czym zatem powinieneś kierować się podczas zakupu?

Cena

To najczęściej pierwsze kryterium brane pod uwagę podczas zakupu jakichkolwiek produktów. W przypadku materaców niska cena nie oznacza dobrej jakości. Wybierając się do sklepu musisz liczyć się z wydatkiem nawet powyżej 1000 zł.

reklama

Marka

Bardzo często znane logo i wysoka cena idą ze sobą w parze. Ale dobra jakość już nie zawsze im towarzyszy. Dlatego zanim wybierzesz się do sklepu przeczytaj opinie o materacach różnych marek. Zapoznaj się dokładnie z opisami różnych typów materacy i pomyśl jaki byłby dla Ciebie najlepszy. Podczas przygotowywania się do zakupu możesz kierować się poradami specjalistów z portalu zdrowykregoslup.pl.

Cechy materaca

Kiedy wybierasz dla siebie materac nie powinieneś kierować się ceną ani znaną marką a raczej właściwościami konkretnych modeli. Na co zatem zwrócić uwagę?

reklama

1. Grubość materaca

Materac powinien mieć co najmniej 12 cm grubości. Grubość dobrej klasy materacy sięga niekiedy nawet 20 cm. Im grubszy materac tym lepszy.

2. Twardość

Z założenia im jesteś cięższy tym twardszy powinien być materac na którym śpisz. Dla ułatwienia wyboru producenci stworzyli system oznaczeń twardości materaca. Na metce powinien znaleźć się jeden z poniższych symboli:

  • H1 - oznacza miękkie materace, dedykowane osobom do 60 kg, w tym dzieciom

  • H2 - oznacza średnio miękkie materace, dedykowane osobom o wadze od 50 do 80 kg

  • H3 - oznacza średnio twarde materace, dedykowane osobom o wadze od 80 do 100 kg lub lżejszym

  • H4 - oznacza twarde materace, dedykowane osobom o wadze powyżej 100 kg

3. Rodzaj materaca

W sklepach dostępnych jest wiele bardzo zróżnicowanych materacy. Do najczęściej wybieranych należą:

  • Materace kieszeniowe – materac składa się z kieszonek, w których znajdują się sprężyny zapewniające ciału odpowiednie podparcie podczas snu. Górną lub górną i dolną warstwę stanowi pianka poprawiająca komfort snu.

  • Materace piankowe – zbudowane są z pianki. W zależności od rodzaju wykorzystanego materiału materac może mieć różny stopień twardości. Materace piankowe polecane są osobom lubiącym delikatne otulenie podczas snu.

  • Materace lateksowe – charakteryzuje duże dostosowanie do ciała użytkownika. Są polecane przede wszystkim parom. Materac amortyzuje ruchy każdego z użytkowników, dzięki czemu oboje mogą się dobrze wyspać.

Gwarancja

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu nowego materaca jest gwarancja jaką daje producent. Wprawdzie dzisiejsze materace są bardzo trwałe i powinny wytrzymać kilka lat codziennego użytkowania, ale warto zabezpieczyć się przed wadami fabrycznymi. Tym samym należy zwrócić uwagę, aby gwarancja trwała jak najdłużej i obejmowała szeroką gamę ewentualnych usterek. Doskonałe warunki gwarancyjne oferują producenci modeli znajdujących się na stronie https://materacelodz.eu/.

Jeśli Twój materac wymaga wymiany albo kupujesz nowe łóżko i potrzebujesz zupełnie nowego materaca pamiętaj, aby wybrać najlepszy dla siebie model. O jakości materaca nie świadczy marka ani cena, ale dopasowanie do twoich indywidualnych potrzeb. Obecnie w sklepach można kupić materace uniwersalne, ale znacznie lepiej wybrać model, który spełni Twoje wymagania na 100%. Jeśli masz problem z wyborem najlepszego modelu dla siebie zapytaj specjalistów ze strony https://materacekrakow.eu/, oni na pewno ci pomogą.

Podobne artykuły

Materace w Pile - jak dobrać twardość i rodzaj...

Materace w Pile - jak dobrać twardość i rodzaj...

21 kw.
Materace w Kaliszu - jak dobrać twardość i...

Materace w Kaliszu - jak dobrać twardość i rodzaj...

14 kw.
Jak najlepiej spędzić krótki urlop?

Jak najlepiej spędzić krótki urlop?

22 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama