wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

22°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Jak skorzystać z paczkomatu?

Jak skorzystać z paczkomatu?
 

Od kilku lat rynek sprzedaży internetowej rośnie w siłę. Trend ten zauważalny jest szczególnie w czasie pandemii, gdy większość zakupów robimy w sieci. Nieodłącznym elementem związanym ze sprzedażą online są przesyłki. Oczekujemy, że towar szybko i bezpiecznie do nas dotrze, dlatego też szukamy alternatywnych sposobów doręczania, do których bez wątpienia należą paczkomaty. To nie tylko wygodne, ale także tanie rozwiązanie. Sprawdźcie, jak skorzystać z paczkomatu.

Wysyłanie paczek

Paczkomat znacznie usprawnia nadawanie przesyłek, skracając tym samym czas oczekiwania odbiorcy na dostarczenie zamówienia. Jak wysłać paczkę paczkomatem? Pierwszym etapem jest dokładne zapakowanie towaru tak, aby był odpowiednio zabezpieczony podczas transportu. W kolejnym kroku oszacujcie wymiary przesyłki, czyli jej długość, szerokość, wysokość, ale także wagę. To od tych parametrów zależy koszt wysyłki.

reklama

Następnym etapem jest przygotowanie dokumentów przewozowych, które możecie szybko i niemal automatycznie wypełnić na stronie Allekurier.pl. Wystarczy podać dane swoje oraz odbiorcy, a także wskazać paczkomat, w którym klient odbierze przesyłkę. Po opłaceniu zamówienia dokumenty należy wydrukować, nakleić na paczkę oraz dostarczyć ją do dowolnego paczkomatu. To wszystko – przesyłka wyrusza w drogę i dotrze do odbiorcy najczęściej w ciągu 1 lub 2 dni roboczych.

Paczka doręczona – jak ją odebrać?

Odbiór przesyłek z paczkomatu jest jeszcze prostszy niż nadawanie. Gdy paczka dotrze do wybranej przez was lokalizacji, otrzymacie powiadomienie, które operator wysyła zarówno w postaci SMS, jak i maila. Bardzo istotny jest kod, umożliwiający otwarcie skrytki z przesyłką. Jak odebrać paczkę z paczkomatu? Są na to dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wpisanie w paczkomacie swojego numeru telefonu oraz otrzymanego kodu lub zeskanowanie wygenerowanego kodu QR. Po zatwierdzeniu wprowadzonych danych automatycznie otworzy się właściwa skrytka.

Wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezpłatnej aplikacji, którą możecie zainstalować na telefonie. Oprócz opcji śledzenia przesyłki, oprogramowanie umożliwia zdalne otwarcie skrytki. Wystarczy podejść do paczkomatu, wybrać paczkę, a następnie dotknąć opcji „Otwórz skrytkę”. Na ekranie telefonu pojawi się strzałka, wskazująca, w którym miejscu znajduje się paczka. Po kilku sekundach skrytka otworzy się automatycznie. To nie tylko szybkie, ale i bezpieczne rozwiązanie.

reklama

Ile kosztuje przesyłka do paczkomatu?

Koszt przesyłki zależny jest przede wszystkim od jej wielkości oraz wagi. Cenę poznacie od razu po wprowadzeniu danych, które umożliwią wygenerowanie listu przewozowego. Warto pamiętać, że to opcja znacznie tańsza, szczególnie jeśli korzysta się z usług brokera usług kurierskich, którym jest AlleKurier.pl. Oprócz paczkomatów możecie zdecydować się na klasyczną usługę, czyli przesyłkę kurierską. W tym przypadku nie ma konieczności dostarczania paczki do punktu – odbierze ją kurier. Możecie podać zarówno adres domowy, jak i firmowy. Istotne są także ceny tego rodzaju usług, które w przypadku brokerów są niższe nawet o 70% w porównaniu do cennika przewoźników.

Podobne artykuły

Policjanci z Tuliszkowa transportowali rodzącą...

Policjanci z Tuliszkowa transportowali rodzącą kobietę

15 mrz.
Dobra. Indywidualna i bezpłatna usługa...

Dobra. Indywidualna i bezpłatna usługa transportu...

13 mrz.
Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model...

Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model marki...

23-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama