Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rozlicz swój PIT w terminie!

Rozlicz swój PIT w terminie!
 

Pit 37 stanowi najczęściej wypełnianą deklarację podatkową. Do uzupełnienia jej i dostarczenia do Urzędu Skarbowego zobligowane są wszystkie osoby, które otrzymują swoje wynagrodzenie w postaci netto. Wówczas płatnik jest w obowiązku dostarczenia niezbędnych informacji w ramach Pit 11. Ten dokument jest niejako bazą do dalszego wypełnienia pitu 37, który docelowo służy jako forma rozliczania zarobków otrzymanych w ciągu roku. Jak program pit może pomóc Ci w rozliczeniu Twojej deklaracji? Co warto wiedzieć o tym rodzaju dokumentu? 

1. Jak rozliczyć i wysłać PIT?

reklama

2. E-pity a UPO - co oznacza ten skrót?

3. Przekaż swój 1% w  programie PIT

4. Kto i do kiedy składa ePit?

reklama

Jak rozliczyć i wysłać PIT?

Rozliczenie PIT możesz wykonać wygodny dla Ciebie sposób bez konieczności wynajmowania do tego celu księgowej. Obecnie na rynku jest wiele możliwości dotyczących wygodnego rozliczania deklaracji. Program PIT pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Co istotne, nie musisz mieć przy tym wiedzy z zakresu księgowości. Sugestywne instrukcje przeprowadzą Cię krok po kroku przez poszczególne etapy deklaracji.

Pit możesz dostarczyć do Urzędu Skarbowego na kilka sposobów. Pierwsza metoda zakłada tradycyjną metodę, czyli osobistą wizytę w Urzędzie Skarbowym i dostarczenie deklaracji. Inny sposób polega np. na dostarczeniu pitu za pośrednictwem Poczty Polskiej. Warto przy tym zaznaczyć, aby nadać list rejestrowany, np. polecony - dzięki temu zyskasz potwierdzenie nadania swojej deklaracji. Ostatnia metoda jest zdecydowanie najbardziej wygodna dla płatników i polega na złożeniu deklaracji przez internet. Taki e PIT jest jak najbardziej bezpieczną i skuteczną metodą dostarczenie deklaracji.

E-pity a UPO - co oznacza ten skrót?

Nie musisz również obawiać się o ewentualny brak dowodu wskazującego na to, że już rozliczyłeś swoją deklarację. Każdy podatnik otrzymuje bowiem UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Otrzymuje go każdy podatnik bez wyjątku, który zdecyduje się na rozliczenie PIT przez internet. UPO jest generowane automatycznie - można je pobrać na dysk swojego komputera lub wydrukować.

Przekaż swój 1% w  programie PIT

Wypełniając swój e PIT nadal zachowujesz możliwość przeznaczenia swojego 1% na dowolną organizację pożytku publicznego. W trakcie składania swojego zeznania musisz po prostu w części K swojej deklaracji wpisać jedną organizację, która figuruje na portalu Biuletynu Informacji Publicznej Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Z kolei w części L swojego Pitu możesz wskazać także cel szczegółowy.

Kto i do kiedy składa ePit?

Rozliczenia Pit 37 dokonują ci wszyscy podatnicy, którzy w ubiegłym roku podatkowym otrzymali swoje dochody wyłącznie ze strony płatnika, którego firma znajduje się na terenie Polski. Konkretnie dotyczy to także tych osób, które pobierają dochody w ramach m.in.:

- pracy nakładczej,

- stypendiów naukowych,

- zasiłków albo świadczeń przedemerytalnych,

- zasiłków pieniężnych, które zostały uzyskane w ramach ubezpieczenia społecznego,

- przychodów, które pochodzą z praw majątkowych lub też z praw autorskich. W 2021 r. maksymalny termin składania deklaracji PIT przypada 30 kwietnia.

Program do Pit stanowi coraz powszechniejsze narzędzie służące do rozliczania swoich deklaracji. Dla własnej wygody można skorzystać z niego w formie online, bez konieczności pobierania oprogramowania na dysk twardy swojego komputera. Nie zwlekaj i nie odkładaj rozliczenia swojego Pitu 37 na później. Możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć, bez wychodzenia z domu!

Podobne artykuły

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w...

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w urzędzie...

13 sierp.
Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

6 sierp.
Dane spółki sprawdzisz w e-Urzędzie Skarbowym

Dane spółki sprawdzisz w e-Urzędzie Skarbowym

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama