Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Odszkodowanie - czym jest i jak go uzyskać?

Odszkodowanie - czym jest i jak go uzyskać?
 

Wypadek może zdarzyć się wszędzie. Chwila nieuwagi czy nieszczęśliwy splot zdarzeń wystarczą. W takich skrajnych przypadkach warto ubiegać się o odszkodowanie. Czym ono jest, gdzie uzyskać
pomoc w odszkodowaniu oraz czym zajmują się firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania?   

Czym jest odszkodowanie?

Odszkodowanie jest świadczeniem przysługującym osobie, która została poszkodowana w wyniku jakiegoś zdarzenia czy wypadku. Szkoda może mieć charakter majątkowy, ale także niemajątkowy. W ramach szkody majątkowej chodzi o naruszenie dóbr materialnych, a w szkodzie niemajątkowej chodzi o naruszenie zdrowia osoby poszkodowanej. Odszkodowanie jest pewną formą rekompensacji finansowej, której wysokość jest adekwatna do wielkości szkody. Odszkodowanie wypłaca się więc nie tylko po to, by pokryć koszty szkody rzeczywistej, czyli np. koszt naprawy samochodu czy przeprowadzenia operacji, ale także by zrekompensować utracone korzyści.

reklama

Jakie są rodzaje odszkodowań?

Odszkodowania występują w kilku rodzajach. Odszkodowania powypadkowe przysługuje osobie, która poniosła szkodę majątkową lub niemajątkową w wyniku wypadku drogowego lub kolizji. Oczywiście, przysługuje jedynie wtedy, gdy osoba poszkodowana nie jest sprawcą wypadku, a więc nie jest w żaden sposób winna zaistniałej sytuacji. Odszkodowanie po wypadku pokryje koszty naprawy pojazdu czy rekonwalescencji, ale także pokryje straty niematerialne, jakie w wyniku wypadku poniosła osoba poszkodowana.

Innym rodzaje odszkodowania jest odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby. Jest to rekompensata wypłacana jednorazowo w przypadku, gdy do śmierci doszło w wyniku wypadku komunikacyjnego, podczas pracy czy w następnie błędu medycznego.

Pracownik może liczyć na odszkodowanie za wypadek w pracy. Popularne jest także odszkodowanie z NNW, czyli przysługujące w przypadku ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Czym zajmują się firmy odszkodowawcze?

Dochodzenie odszkodowań jest procesem złożonym. Wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu różnych wymogów, z którymi osobie nie mającej doświadczenia w tym temacie ciężko jest sobie poradzić. Rozwiązaniem może być kancelaria odszkodowawcza. Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania pomagają w przejściu przez cały proces, jakim jest odzyskiwanie odszkodowań. Jeżeli skorzystasz z usług takiej firmy, możesz mieć pewność, że odzyskasz nawet kilkukrotnie wyższe odszkodowanie, niż w przypadku samodzielnego o nie wnioskowania. Ubezpieczyciele z reguły bronią się przed wypłatami wysokich rekompensat, konieczna jest więc doskonała znajomość prawa i wszystkich jego zawiłości. Odszkodowania KOMPENSJA są tym, czego szukasz!   

Odszkodowania Kompensja - Kancelaria odszkodowawcza

reklama

Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!
Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 585008089

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

Podobne artykuły

Kierowco, co wpływa na cenę autocasco?

Kierowco, co wpływa na cenę autocasco?

18 czerw.
Ubezpieczenie podróżne - z czego powinno się...

Ubezpieczenie podróżne - z czego powinno się składać?

16-12-2020
Ile kosztuje OC? Ile można zaoszczędzić...

Ile kosztuje OC? Ile można zaoszczędzić porównując?

12-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama