Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Co powinno się wiedzieć o przeszczepie włosów?

Co powinno się wiedzieć o przeszczepie włosów?
 

Utrata włosów w młodym wieku dla wielu osób jest powodem ogromnych kompleksów. Zmagają się z nimi zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Utratę włosów z powodu łysienia androgenowego, spowodowaną leczeniem nowotworów lub czynnikami genetycznymi można skutecznie leczyć. Rozwiązaniem jest przeszczep włosów metodą FUE lub metodą DHI. 

Przeszczep włosów - na czym polega zabieg?

reklama

Przeszczep włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z wybranej partii głowy – potylica i boki –  i wszczepieniu ich w skórę głowy tam, gdzie ich brakuje, gdzie chcemy włosy przywrócić lub zagęścić. Mieszki włosowe są umieszczane w niewielkiej odległości od siebie, dzięki czemu na głowie ponownie pojawia się bujna czupryna. Zabieg jest przeprowadzany przy pomocy szafirowych ostrzy, które ułatwiają pobranie mieszków włosowych i ich wszczepienie w nowe miejsce, przy czym powodują tylko bardzo małe rany. Ostrza chronią również przed uszkodzeniem cebulek, które jeśli są uszkodzone, uniemożliwiają późniejsze wzrastanie nowych pasm, a to powoduje powstawanie nieestetycznego przerzedzenia.

Przeszczepione włosy zwykle są pobierane z potylicy i boków głowy. Metoda FUE daje dzięki temu naturalny efekt. Nowa czupryna ma taki sam kolor, a włosy w niczym nie odróżniają się od pozostałego posiadanego owłosienia głowy. Wypadanie włosów po przeszczepie jest zminimalizowane, dlatego nowe kosmyki są silne i zdrowe. Do zabiegu wybiera się bowiem mieszki włosów dominujących, które są odporne na wypadanie na tle androgenowym. 

Czy zabieg przeszczepu włosów jest bezpieczny?

reklama

Przed przeszczepem włosów pacjenci obawiają się, czy na pewno zabieg jest bezpieczny. Powinno się wiedzieć, że do zabiegu transplantacji włosów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent musi jedynie stawić się w klinice w dniu zabiegu i zastosować się do prostych zaleceń lekarza. Po powrocie do kraju można niemalże od razu wrócić do pełnej aktywności i pracy bez zwolnienia lekarskiego. 

Więcej dowiesz się na https://flymedica.pl/.

Efekt przeszczepu włosów pojawia się po upływie kilku tygodni, gdy przeszczepione mieszki włosowe przyjmą się i uaktywnią. Wzrastanie włosów jest dość powolne, dlatego nie można oczekiwać, że prosto z kliniki wyjdzie się bez widocznej łysiny. Po przeszczepie włosów nie trzeba bać się blizn, silnego bólu i innych przykrych dolegliwości. Po zabiegu pacjent nie zmaga się też z utratą krwi i innymi powikłaniami. Procedura leczenia łysienia jest dzięki temu w pełni bezpieczna i minimalnie inwazyjna dla organizmu. 

Przeszczep włosów metodą FUE w Turcji

Zabieg transplantacji włosów jest przeprowadzany w wielu miejscach w Polsce, lecz dużą popularnością cieszy się wykonywanie go w tureckiej klinice. Łysienie androgenowe lub spowodowane innymi czynnikami jest tam leczone taniej i skuteczniej, dlatego osoby zmagające się z nadmierną utratą włosów często wyjeżdżają za granicę. Organizowane są nawet wyjazdy grupowe, których uczestnicy jadą do Turcji tylko w celu odzyskania włosów.

W Turcji przeszczep włosów wykonywany jest metodą FUE i metodą DHI, które są efektywne i bezpieczne. Pacjenci z Polski korzystają w klinice w Turcji z pomocy tłumacza podczas każdej wizyty, konsultacji oraz w trakcie zabiegu. Procedura przeszczepu jest przeprowadzana przy zachowaniu najwyższych standardów za pomocą jednorazowych narzędzi medycznych. Pacjent otrzymuje przejrzystą wycenę leczenia łysienia - klinika nie dolicza dodatkowych opłat w trakcie pobytu w Turcji. 

Po powrocie do Polski pacjent korzysta z opieki medycznej kliniki w formie online. Konsultacje odbywają się co miesiąc po polsku z pracownikami FlyMedica, wyłącznego polskiego przedstawiciela Dr. Serkan Aygin Clinic, by sprawdzić, czy mieszki przeszczepionych włosów wzrsatają prawidłowo. Konsultacje są niezbędne, by potwierdzić działanie zabiegu przeszczepu włosów.

Podobne artykuły

Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

Jak bezpiecznie stosować kwas salicylowy?

30 lip.
Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe...

Internetowy sklep fryzjerski - Twoje nowe miejsce...

24 lip.
Płynne złoto wprost z Maroka - niesamowite...

Płynne złoto wprost z Maroka - niesamowite...

16 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama