poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Idealny mikrofon - na scenę i w zaciszu domowym

Idealny mikrofon - na scenę i w zaciszu domowym
 

Wybór idealnego mikrofonu nie należy do łatwych rzeczy. Nie każdy z nas ma wiedzę techniczną o mikrofonach i dźwięku, niewątpliwie potrzebną do zakupu idealnego mikrofonu. Kupując mikrofon, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników oraz przede wszystkim określić nasze oczekiwania i preferencje. Nie każdy mikrofon pasuje do danej sytuacji. W naszym artykule postaramy się pomóc ci w wyborze najlepszego rozwiązania.

Podział i charakterystyka mikrofonów

reklama

Mikrofony możemy podzielić ze względu na zasadę przetwarzania energii. W tym przypadku mikrofony dzielimy na dynamiczne oraz pojemnościowe. Mikrofony dynamiczne są mniej czułe i dużo prostsze w obsłudze. Mikrofony pojemnościowe są bardziej czułe, a co za tym idzie, często wyłapują też niechciane dźwięki. Lepiej sprawdzają się w sterylnych warunkach.

Innym podziałem mikrofonów jest ten ze względu na charakterystykę kierunkowości. Upraszczając, kierunkowość mikrofonu decyduje o tym, jak słyszane będą dźwięki, w zależności od ich częstotliwości i kierunku padania względem osi mikrofonu. Wyróżniamy mikrofony z kierunkowością: kardioidalną, ósemkową, dookólną oraz typu shotgun.

Dobry mikrofon to podstawa wielu aktywności związanych z dźwiękiem.

reklama

Jaki mikrofon wybrać do komputera?

Wybierając mikrofon do komputera, zwróćmy uwagę na to, jakim wygłuszeniem pokoju dysponujemy. Jeśli stwierdzimy, że wygłuszenie naszego pokoju stoi na zadowalającym poziomie oraz nie występuje u nas ryzyko wystąpienia niechcianych dźwięków podczas ważnych aktywności, warto zdecydować się na zakup mikrofonu pojemnościowego. Jakość naszego głosu emitowanego przez mikrofon będzie znacznie lepsza, będziemy nas lepiej i wyraźniej słychać. Istnieje spora liczba specjalnych mikrofonów komputerowych, możliwych do zainstalowania w port USB. Jest to bardzo istotne szczególnie dla posiadaczy laptopów. W laptopach często dedykowane porty dźwiękowe nie występują albo występują w ograniczonej ilości. Często stawia nas to przed problemem wyboru: czy podłączyć głośniki, czy mikrofon. Kupując mikrofon na USB, rozwiązujemy ten problem. Wybierając mikrofon do komputera, pamiętajmy o odpowiednim dobrze mocowania mikrofonu. Niektórzy wolą mikrofon na trójkątnym statywie, stojący na biurku, podczas gdy inni decydują się na zakup mikrofonu osadzonego na specjalnie przystosowanym ramieniu.

Jaki mikrofon wybrać na scenę?

W przypadku mikrofonu scenicznego zdecydowanie najlepiej sprawdzi się mikrofon dynamiczny. Wytrzymałość, odporność na wilgoć, prostota to tylko niektóre z cech, które stoją za ich dużą popularnością sceniczną. Fachowcy brzmienie uzyskiwane za pomocą mikrofonów uznają za cieplejsze oraz bardziej tłuste. Właśnie dlatego mikrofony dynamiczne najlepiej sprawdzają się podczas koncertów oraz innych występów, kiedy występujący musi zelektryzować publiczność.

Jaki mikrofon wybrać dla dziecka?

Specjalny mikrofon dla dzieci? Wielu rodziców zastanawia się, czy coś takiego w ogóle istnieje. Na rynku znajduje się sporo modeli, które poprzez specjalny wygląd oraz szerszą gamę kolorów świetnie sprawdzą się dla dzieci. Sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci sprawia, że z pewnością zainteresują się one dźwiękiem. Bardzo możliwe, że zakup specjalnego mikrofonu dla dziecka, będzie początkiem jego kariery muzycznej. Nawet jeśli nie, to mikrofon dla dzieci świetnie sprawdzi się jako narzędzie do zabawy.

Podobne artykuły

Aleksandra Winiarska - uczennica G1 w Turku...

Aleksandra Winiarska - uczennica G1 w Turku zdobywa...

07-03-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama