sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Czym charakteryzują się prywatne akademiki w Polsce?

Czym charakteryzują się prywatne akademiki w Polsce?
 

Segment prywatnych akademików w Polsce sukcesywnie się powiększa. Co za tym idzie, widok takich kompleksów w polskich miastach nie jest już żadną nowością. Czym jednak się charakteryzują i co są w stanie zaoferować studentom?

Prostota załatwiania pokoju

Wiele osób jest przyzwyczajonych do tego, że w zwykłych akademikach proces załatwiania pokoju związany jest z komplikacjami. Przede wszystkim rzadko kiedy istnieje możliwość „wskoczenia” do akademika po wakacjach lub w trakcie studiów. Wtedy brakuje kwater dla nowych studentów. Inną sprawą jest deficyt pokoi jednoosobowych, a przecież nie każdemu musi pasować współdzielenie przestrzeni z innym, często obcym człowiekiem.

reklama

Na szczęście te potencjalne problemy nie występują w kontakcie z prywatnym akademikiem. Jego struktura bowiem zakłada równy podział izb różnego typu, aby każdy student faktycznie miał wybór. Samo organizowanie sobie jednej z nich zostało znacznie uproszczone, wystarczy bowiem złożenie wniosku i uiszczenie drobnej opłaty.

Jakość pokoi

Tradycyjne domy studenckie i wiele stancji charakteryzuje się specyficznym wystrojem, przywodzącym na myśl późny PRL. Czego można się po nim spodziewać? Z pewnością wyposażenia nie pierwszej jakości, specyficznego zapachu i szybko brudzące się dywanów. Wiele do życzenia pozostawia także sprzęt RTV i AGD.

Zupełnie odwrotnie wygląda to w przypadku akademików prywatnych. Priorytetem w ich przypadku jest przede wszystkim zapewnienie wysokiego standardu pokoi i akcesoriów codziennego użytku. Przynosi to efekt, ponieważ takie kwatery w absolutnie niczym nie ustępują apartamentom, oferowanym studentom po zawrotnych cenach.

Lokalizacja

Studenckie życie związane jest nie tylko z koniecznością uczęszczania na zajęcia, ale i korzystaniem z uroków wielkiego miasta. Dobrze przy tym byłoby mieć zakwaterowanie w miejscu, którego lokalizacja pozwala na szybkie i bezproblemowe przemieszczanie się z punktu A do B. Nie jest to niestety możliwe, gdy decydujemy się na mieszkanie na obrzeżach, co więcej często zwykłe akademiki oddalone są od uczelni o wiele kilometrów!

reklama

Po raz kolejny w tym przypadku na prowadzenie wychodzi prywatny akademik. Dołożono bowiem starań, aby w danym mieście oferował dogodną lokalizację, zapewniającą jednocześnie niewielką odległość do uniwersytetu, centrum i lokalnych atrakcji. To pozwala studentowi na lepszą organizację czasu i oszczędność nerwów związanych z problematycznymi dojazdami.

Podsumowanie

Zdając sobie sprawę z powyższych cech charakterystycznych akademików prywatnych, można zrozumieć, dlaczego są one tak cenione zarówno przez rodzimych, jak i zagranicznych studentów. Mowa tu o idealnym połączeniu wysokich oczekiwań względem standardu, uczciwej ceny i udogodnień, zapewniających komfortowy pobyt. Pozwoliły w końcu na rozszerzenie oferty, bowiem nie trzeba już ograniczać się jedynie do stancji i domów studenckich podległych danej uczelni. Tym bardziej że pojawiają się w coraz większej liczbie polskich miast!

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Gdzie znaleźć najlepsze kursy angielskiego...

Gdzie znaleźć najlepsze kursy angielskiego dla firm?

16 maj.
Julka i Janek z “Piątki” laureatami...

Julka i Janek z “Piątki” laureatami konkursów przedmiotowych

27 kw.
Korepetycje z fizyki 2024. Ile kosztują...

Korepetycje z fizyki 2024. Ile kosztują korepetycje z fizyki?

26 kw.
Czym się różni szkoła prywatna od publicznej?

Czym się różni szkoła prywatna od publicznej?

29 lt.
Czy mieszkanie w internacie lub bursie jest dla...

Czy mieszkanie w internacie lub bursie jest dla Ciebie?

19 lt.
Indywidualne lekcje z języka polskiego dla...

Indywidualne lekcje z języka polskiego dla maturzysty – dlaczego...

31 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama