niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Szerokość łóżka a szerokość materaca - jak je dopasować?

Szerokość łóżka a szerokość materaca - jak je dopasować?
 

Urządzanie domu lub mieszkania większości z nas kojarzy się z przyjemnością. Szczególnie wtedy, gdy mamy na to wysoki budżet. W takim wypadku bowiem możemy pozwolić sobie na zakup mebli i dekoracji zgodnych z naszymi upodobaniami. Miejscem, które powinno zwrócić naszą szczególną uwagę podczas aranżacji domu, jest nasza sypialnia. Musimy wybrać do niej odpowiednio szerokie łóżko i materac. Jak to zrobić? Czym się kierować w trakcie urządzania sypialni idealnej?

Standardowe wymiary łóżek i materacy dla par

Urządzając naszą sypialnię, musimy dopasować rozmiar łóżka do metrażu pomieszczenia. W przypadku, gdy dysponujemy dużą sypialnią, możemy pozwolić sobie na wielkie łóżko małżeńskie. Standardowe wymiary takich produktów, dostępnych w ofercie szwedzkiej marki Hilding Anders to:

reklama
  • 140x200,

  • 160x200,

  • 180x200,

    reklama
  • 200x200.

Jednak nie możemy zapomnieć, że do tych wymiarów będziemy zmuszeni dodać jeszcze kilka centymetrów z każdej strony na ramę, boki oraz wezgłowie łóżka. Dlaczego? Wyżej podane wymiary mają ułatwić nam dobranie odpowiedniego materaca do spania. Jeśli chcemy zdecydować się na nowoczesne małżeńskie łóżko Hilding Eclectic o wymiarach 160x200, to w naszej sypialni musimy dysponować przestrzenią o szerokości co najmniej 163 cm i długości wynoszącej 205 cm. Oczywiście informacje dotyczące całkowitej długości łóżka z materacem znajdziemy na stronie marki Hilding.

Łóżko i materac dla singla – jak szeroki musi być?

Przyjmuje się, że łóżko jednoosobowe powinno mieć co najmniej 80 cm szerokości. W związku z tym dla jednej szczupłej osoby możemy kupić łóżko i materac 80x200. Musimy być jednak świadomi tego, że im większa przestrzeń do spania, tym nasz sen jest bardziej komfortowy. Dlatego łóżko i materac o wyżej wymienionych wymiarach może okazać się zbyt małe dla osoby, której postura jest większa. Jeśli więc nie należymy do osób szczupłych, powinniśmy zdecydować się na łóżko i materac o szerokości 100, a nawet 120 cm.

Nie tylko rozmiar łóżka i materaca ma znaczenie!

Twardość podłoża, na którym śpimy, ma kluczowe znaczenie dla jakości naszego snu. W związku z tym materac musi być dopasowany indywidualnie do naszej wagi. Produkty marki Hilding podzielone są na cztery klasy twardości materacy i wyglądają one następująco:

  • H1 – miękkie materace przeznaczony dla osób, których waga nie przekracza 60 kg;

  • H2 – średnio twarde materace dla osób ważących od 60 do 80 kg;

  • H3 – twarde polecane osobom ważącym od 80 do 100 kg;

  • H4 – bardzo twarde materace dedykowane osobom, których waga przekracza 100 kg.

Aczkolwiek wśród asortymentu szwedzkiej firmy znajdziemy materace dwuosobowe dedykowane parom o dużej różnicy wagowej. Jednym z takich modeli jest Hilding Boogie. To piankowy materac, którego wkład tworzą wyprofilowana siedmiostrefowa pianka wysokoelastyczna, antybakteryjny blat z lateksu oraz chłodząca wysokoelastyczna pianka FloFom. Takie połączenie zapewni zdrowy i komfortowy sen zarówno osobom o niskiej, jak i wysokiej wadze.

Inną kwestią, na jaką musimy zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru materaca, są nasze schorzenia oraz alergie. Osoby cierpiące na bóle pleców i kręgosłupa powinny zdecydować się na sprężynowy materac Hilding Makarena, który uzyskał status wyrobu medycznego. W przypadku, gdy jesteśmy uczuleni na roztocza kurzu domowego, nasz materac powinien posiadać właściwości antyalergiczne, wysoką wentylację wkładu oraz specjalny pokrowiec. Takim materacem jest między innymi model Hilding Melody.

Szerokość łóżka a szerokość materaca - jak je dopasować?

Podobne artykuły

5 przykładów najbardziej atrakcyjnych benefitów...

5 przykładów najbardziej atrakcyjnych benefitów...

6 sierp.
Materace w Pile - jak dobrać twardość i rodzaj...

Materace w Pile - jak dobrać twardość i rodzaj...

21 kw.
Materace w Kaliszu - jak dobrać twardość i...

Materace w Kaliszu - jak dobrać twardość i rodzaj...

14 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama