poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Przegląd łódzkiego rynku nieruchomości 2021-2022

Przegląd łódzkiego rynku nieruchomości 2021-2022
 

Łódź-  miasto kultury, studentów i innowacji. Jest to jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków aglomeracyjnych w kraju, który przyciąga coraz więcej potencjalnych mieszkańców i inwestorów.

Dzisiaj przedstawiamy kompleksowy przegląd łódzkiej mieszkaniówki:

reklama
  • co się buduje;

  • jakie inwestycje wyróżniają się spośród innych;

  • jakie są aktualne ceny nieruchomości.

    reklama

Dane statystyczne oraz zestawienie sporządzono we współpracy z ogólnopolskim portalem inwestycji mieszkaniowych Korter.

Jakie inwestycje deweloperskie powstają na terenie Łodzi

Najtrafniejszym określeniem dla łódzkiego rynku pierwotnego byłoby: nieprzeciętna różnorodność.

Na terenie miasta są wznoszone inwestycje mieszkaniowe o najróżniejszej specyfice i standardzie, odpowiednio do ich lokalizacji i planów zagospodarowania przestrzennego.

Możemy je podzielić na kilka charakterystycznych grup:

  • tradycyjne budownictwo wielorodzinne – wolnostojące bloki oraz osiedla bloków, z reguły wyposażone w zagospodarowany teren i przynajmniej minimalne zaplecze infrastrukturalne (lokale usługowe, infrastruktura dla dzieci, rowerzystów, seniorów, osób zmotoryzowanych);

  • budownictwo jednorodzinne – kompleksy segmentów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, oczywiście, każdy z nich posiada prywatny skrawek zieleni – ogródek lub/i taras oraz pełną infrastrukturę;

  • apartamenty – szczególnie interesujące dla inwestorów oraz zwolenników zamieszkania w centrum metropolii. Są bardzo zróżnicowane architektonicznie – od niewysokich zrewitalizowanych kamienic z okresu neoklasycyzmu i secesji po modernistyczne wieżowce.

Przykładowe inwestycje mieszkaniowe z oferty 2021-2022

Osiedle Uniwersum ulokowane w pobliżu kampusu Uniwersytetu Łódzkiego to jedno z nowoczesnych osiedli mieszkalnych z tej pierwszej grupy. Składa się z 6-piętrowych bloków wyróżniających się prostotą architektury i posiada podstawowe udogodnienia, takie jak naziemne i podziemne parkingi, place zabaw, schowki lokatorskie i windy w budynkach.

New Iron – to przykład inwestycji apartamentowej wykonanej w ultra-modernistycznej stylistyce. 

Wyróżnieniem jest niewątpliwie lokalizacja – gmach wzniesiono przy zbiegu ulic Andrzeja Struga i Wólczańskiej, w obrębie tętniącego życia centrum Łodzi.

Kompleks posiada szereg wysokiej klasy udogodnień i pełną infrastrukturę, w tym dwupoziomowy podziemny parking ze stanowiskami do ładowania aut elektrycznych, monitoring,  oraz dodatkowe instalacje w apartamentach, takie jak ogrzewanie podłogowe, system zarządzania instalacjami typu smart-home oraz klimatyzacja.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Łodzi

Łódzka mieszkaniówka raczej należy do umiarkowanych cenowo, choć tendencja wzrostowa tu – jak w reszcie kraju, z nielicznymi wyjątkami – jest niezaprzeczalna.

W październiku 2021 mieszkania w Łodzi kosztują średnio 6088 zł za m2.

Jest to o ok. 200 złotych więcej, niż w II-III kwartale 2021.

Stawki za m2 oscylują w granicach od 3100 do ok. 12 000 zł, jednak większość ofert mieści się w ramach cenowych do 8000 zł.


 

Podobne artykuły

Ile zapłacimy za zakup mieszkania w Turku?

Ile zapłacimy za zakup mieszkania w Turku?

25 paźd.
Poznaj 5 tanich w budowie,  funkcjonalnych...

Poznaj 5 tanich w budowie, funkcjonalnych projektów...

19 lip.
Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama