czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Samodzielna księgowość - czym jest i dlaczego warto się nią zainteresować?

samodzielna księgowość, program do księgowości

Samodzielna księgowość - czym jest i dlaczego warto się nią zainteresować?
 

Samodzielna księgowość staje się coraz bardziej popularną formą prowadzenia ksiąg przede wszystkim ze względu na jej wygodną i szybką obsługę, a także możliwość uniknięcia niedogodności związanych z korzystaniem z tradycyjnego rozwiązania. To idealne wyjście dla tych, którzy chcą prowadzić swoją księgowość samodzielnie i mieć pod kontrolą wszystko to, co dzieje się w firmie. Skorzystają na tym także osoby, które często korzystają z programów do wystawiania faktur online.

Na czym polega samodzielna księgowość?

Księgowość online nie różni się wiele od księgowości tradycyjnej, z tą różnicą, że zamiast osobiście składać dokumenty do biura rachunkowego, można wysyłać je internetowo. Co więcej, użytkownik ma stały dostęp do wszystkich dokumentów w aplikacji, więc w razie potrzeby może w każdym momencie je wydrukować.

reklama

Samodzielna księgowość działa poprzez oprogramowanie internetowe, gdzie przedsiębiorca lub upoważniona osoba może samodzielnie przeprowadzić rozliczenie firmy. Programy do tego celu są zazwyczaj dostępne w modelu SaaS, co oznacza, że można się do nich dostać po wykupieniu abonamentu. Działanie takich aplikacji jest niezwykle proste. Dodatkowo oprogramowanie wFirma oferuje stały dostęp do wsparcia specjalistów, którzy w razie problemu zawsze są do dyspozycji przedsiębiorcy.

Program do księgowości dla małych przedsiębiorców

Księgowość online skierowana jest przede wszystkim do małych firm, które chcą zaoszczędzić i obniżyć koszty operacyjne oraz w dużej mierze samodzielnie regulować rachunki. Dotyczy to w szczególności przedsiębiorców prowadzących uproszczoną księgowość.

Wybierając odpowiedni program do księgowości, należy zwrócić uwagę na to, aby był prosty w obsłudze oraz oferował szereg przydatnych opcji. Ciekawym wyborem może być mała księgowość od wFirmy. Skorzystają z niej wszystkie te osoby, którym zależy na programie nie tylko prostym w obsłudze, ale również niezwykle funkcjonalnym. Dzięki niej codzienne prowadzenie księgowości jest znaczenie prostsze - stoi za tym sztuczna inteligencja, która uczy się rozpoznawania schematu księgowego, a także poprawnego klasyfikowania kosztów. Przedsiębiorca ma również do dyspozycji oprogramowanie do wystawiania faktur w 8 różnych językach oraz 9 szablonach, a także każdej możliwej walucie.

Wybór odpowiedniego programu do księgowości

Przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, powinien posiadać odpowiedni program do księgowości, który umożliwi mu wywiązywanie się z obowiązków. Oprogramowanie powinno być przede wszystkim proste w obsłudze, intuicyjne i profesjonalne.

reklama

Oprócz standardowych funkcji, takich jak sprzedaż czy zakup towarów i materiałów, program powinien mieć również możliwość prowadzenia rejestrów VAT, ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, a także wyposażenia czy kilometrówek.

Przedsiębiorcy wcale nie są zmuszeni do wyboru konkretnego oprogramowania. Każdy może samodzielnie dokonać wyboru i skorzystać z takiej aplikacji, jaka mu odpowiada. Księgowość w chmurze, choć łączy się z opłacaniem abonamentu, oferuje wiele istotnych możliwości, które sprawiają, że jest to rozwiązanie godne uwagi.

Co powinna oferować księgowość internetowa?

Oprogramowanie do księgowości powinno oferować szereg ważnych funkcji, które znacznie uproszczą panowanie nad dokumentami związanymi z prowadzeniem działalności. Dobry program winien umożliwiać:

  • wystawianie faktur,

  • rejestrowanie kosztów i przychodów,

  • ewidencję Księgi Przychodów i Rozchodów

  • automatyczne prowadzenie Ewidencji Zakupów i Sprzedaży VAT,

  • obliczanie zobowiązań podatkowych,

  • tworzenie i wysyłanie pliku JPK,

  • ewidencję i amortyzację wyposażenia, środków trwałych i pojazdów.

Samodzielna księgowość oferowana przez wFirmę pozwala nie tylko na stały dostęp do wszystkich funkcji niezależnie od pory dnia czy nocy, a także miejsca, w którym się przebywa, ale również umożliwia zautomatyzowanie księgowości. Takie rozwiązanie umożliwia przedsiębiorcy zaoszczędzenie sporej ilości czasu, który będzie mógł przeznaczyć na ważniejsze kwestie związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Benefity pracownicze a koszty firmowe - o czym...

Benefity pracownicze a koszty firmowe - o czym pamiętać?

3 kw.
Poszerzaj biznesowe horyzonty z biurem...

Poszerzaj biznesowe horyzonty z biurem tłumaczeń — oto co zyska...

5 mrz.
Masz pomysł na biznes? Poszukujesz miejsca na...

Masz pomysł na biznes? Poszukujesz miejsca na działalność? Ta oferta...

06-12-2023
Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z...

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z wirtualnego biura?

30-11-2023
Jak sprawdzić, ile wyniesie składka na...

Jak sprawdzić, ile wyniesie składka na ubezpieczenie na życie?

03-11-2023
Program do obiegu dokumentów - jak lepiej...

Program do obiegu dokumentów - jak lepiej zarządzać procesami w firmie?

28-06-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama