wtorek 24 maja 2022

Joanny, Zdenka, Zuzanny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Multitool - dlaczego każdy mężczyzna powinien go posiadać?

Multitool - dlaczego każdy mężczyzna powinien go posiadać?
 

Kto w młodości oglądał MacGyvera, ten się ze scyzoryków nie śmieje. I mimo, że we wspomnianym serialu roiło się od ewidentnych bzdur, to promował on bardzo praktyczną ideę: nawet proste narzędzie w odpowiednich rękach potrafi zdziałać cuda. A co, jeśli do takich rąk trafi bardziej zaawansowany sprzęt, jakim jest multitool?

Co to jest multitool?

Można powiedzieć, że multitoole (https://www.combat.pl/narzedzia/multitoole.html) są ewolucją scyzoryków. Podstawowym narzędziem są tu najczęściej składane kombinerki, co już samo w sobie daje sporo nowych możliwości. Całą reszta zależy od projektu danego modelu, ale spośród typowych narzędzi znajdziesz zazwyczaj nóż, piłę, otwieracze do butelek i konserw, pilnik, szydło, nożyczki, śrubokręty lub gniazdo bitów. W wyspecjalizowanych modelach trafiają się takie „egzotyki” jak zaciskacz do spłonek ładunków wybuchowych, przepychacz do kominków rewolweru czarnoprochowego, ściągacz do izolacji, wymienne brzeszczoty czy krzesiwo. Jak widać opcji jest całkiem sporo i praktycznie każdy może znaleźć sprzęt dopasowany do swoich potrzeb. Podsumowując: multitool to kieszonkowa skrzynka z narzędziami.

reklama

Do czego przydaje się multitool?

Zakres zastosowań multitoola ograniczony jest dwoma czynnikami: Twoją wyobraźnią i wytrzymałością samego narzędzia. Nawet najsolidniejszy model będzie ustępował pełnoprawnemu, dedykowanemu narzędziu. Ale przecież nie taka jego rola. Jako posiadacz multitoola masz mieć możliwość poradzenia sobie z drobnymi awariami w życiu codziennym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z niego także w życiu zawodowym, jeśli akurat charakter pracy wymaga zastosowania takiego narzędzia. Co przykładowo można zrobić multitoolem?

Wyrwać ze ściany kołek rozporowy, uciąć kabel, przytrzymać nakrętkę dokręcanej śruby, naostrzyć patyk na kiełbaskę z ogniska, zrobić figurkę ze starego wieszaka, zetrzeć drewno na pył i wiórki do rozpałki, pokroić składniki na kanapkę w pracy, odkręcić klemy akumulatora, otworzyć puszkę z kiszonymi śledziami, przyciąć gałązki w ogródku, zerwać starą trytytkę, skrócić gwóźdź, podregulować hamulce w rowerze i setki innych rzeczy. I jeśli multitool będzie spoczywać w Twoje kieszeni, plecaku lub nerce (rzecz jasna mowa o takiej saszetce), to z wszystkimi tymi zadaniami poradzisz sobie natychmiast, bez konieczności przenoszenia roboty do garażu albo mieszkania. W końcu problemy należy rozwiązywać od razu, nieprawdaż?

Jaki multitool wybrać?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twojego stylu życia, sytuacji z jakimi się mierzysz na co dzień, wykonywanej pracy… Zmiennych jest mnóstwo. Nawet zakres cenowy nie jest określony. Jedna z dróg to zakup najlepszego możliwego sprzętu na jaki Cię stać, z drugiej strony możesz chcieć przetestować coś tańszego, o podobnej konfiguracji, aby sprawdzić sens danego pakietu funkcji. Najlepszym wyjściem jest zrobienie sobie listy sytuacji, w których zabrakło Ci jakiegoś drobnego narzędzia. Ustal, które z nich były najbardziej dotkliwe oraz której funkcji brakowało Ci najczęściej.

reklama

Kierując się takim zestawieniem możesz zacząć przeglądać oferty i wybierać multitoole wyposażone w potrzebne Ci narzędzia. Jeśli nadal będziesz się wahać przed podjęciem ostatecznej decyzji, doradcy sklepu combat.pl z pewnością Ci pomogą.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Multitool - dlaczego każdy mężczyzna powinien go posiadać?

Podobne artykuły

Święta Wielkanocne z największymi sieciami...

Święta Wielkanocne z największymi sieciami handlowymi

16 mrz.
Promocje w sklepach - jak rozsądnie kupować...

Promocje w sklepach - jak rozsądnie kupować odzież i...

29 st.
Pomysły na prezent dla męża ? te propozycje...

Pomysły na prezent dla męża ? te propozycje zawsze...

28 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama