sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wielkogabarytowe paczki do Hiszpanii - jak szybko je wycenić?

Wielkogabarytowe paczki do Hiszpanii - jak szybko je wycenić?
 

Hiszpania jest popularnym rynkiem zbytu dla wielu polskich przedsiębiorców, dlatego popyt na usługi kurierskie oferujące przesyłki wielkogabarytowe jest całkiem spory. Jeśli chcesz przesłać dużą paczkę swojemu klientowi lub bliskiej osobie mieszkającej w Hiszpanii, pomożemy ci wycenić taką usługę. Sprawdź, ile idzie paczka z Hiszpanii do Polski i odwrotnie oraz jak to zrobić najszybciej!

Czym są paczki wielkogabarytowe?

reklama

Standardowe paczki to takie, których wymiary nie przekraczają wytyczonych limitów przez firmę kurierską i ważą do 30 kg. Każda paczka, która ma niestandardowy wymiar - np. rower, przedmioty okrągłe czy meble klasyfikują się jako przesyłka wielkogabarytowa. Dodatkowo przesyłki przekraczające swoją wagą 30 kg również są jako takie traktowane. Jeśli chcesz nadać lub taka paczka ma być wysyłana do ciebie z Hiszpanii do Polski, pomożemy ci znaleźć na to rozwiązanie. Wiele renomowanych firm kurierskich oferuje takie usługi, dlatego na pewno znajdziesz odpowiednią ofertę spełniającą twoje wymagania.

Jak wysłać paczkę wielkogabarytową do Hiszpanii?

Na początku zadbaj o odpowiednie przygotowanie swojej paczki do Hiszpanii. Oto kilka sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie niewymiarowej przesyłki:

 

  • wybierz trwały karton - w tym przypadku polecamy zaopatrzyć się w nowe kartonowe pudło, które nie jest w żaden sposób uszkodzone. Warto wybrać taki, którego ścianki są zszyte, a nie sklejone - będzie o wiele trwalszy i solidny.

  • Zabezpiecz wysyłane przedmioty - wypełnij całą pustą przestrzeń kartonu specjalnymi wypełniaczami, styropianem lub folią bąbelkową, tak by przedmioty nie przesuwały się wewnątrz opakowania. To bardzo ważne, ponieważ podczas długiej podróży paczka z Hiszpanii do Polski będzie kilkukrotnie przenoszona i przeładowywana.

  • Zabezpiecz pudło dodatkową warstwą mocnej taśmy klejącej, szczególnie skupiając się na jego szwach.

  • Wielkogabarytową, ciężką paczkę możesz również umieścić na palecie - koniecznie daj znać o tym kurierowi, by mógł bezpiecznie przetransportować ją do samochodu. Informację, który kurier przewozi paczki do Hiszpanii o niestandardowych wymiarach, znajdziesz na stronie euro-paka.pl.

Przesyłki do Hiszpanii - jak je wycenić?

Kiedy przygotujesz już swoją przesyłkę, warto sprawdzić, ile idzie paczka do Hiszpanii i czy kurier wybrany przez ciebie przyjmuje takie o niestandardowych wymiarach. Większość firm kurierskich w swojej ofercie ma takie usługi, natomiast sprawdzanie wielu stron po kolei i porównywanie warunków może być męczące i czasochłonne. Polecamy skorzystanie z usług firmy brokerskiej. Wycenę standardowej paczki otrzymasz w kilka chwil po wpisaniu dokładnych gabarytów oraz miejsca nadania i odbioru przesyłki. Natomiast jeśli paczka jest ponadgabarytowa, warto skontaktować się mailowo lub telefonicznie z brokerem firm kurierskich. Dzięki temu zlecenie zostanie potraktowane indywidualnie, będziesz mieć pewność, że wszystkie szczegóły przy wymagającym transporcie będą dopięte na ostatni guzik. Specjalista pomoże ci wybrać najkorzystniejszą ofertę. By uniknąć nieprzewidzianych kosztów, ważne jest, byś naprawdę dokładnie sprawdził wymiary i wagę przesyłki. Na tej podstawie zostanie ustalona cena i sposób transportu paczki. Korzystając z usług profesjonalistów, będziesz mógł dodatkowo ubezpieczyć pakunek, by mieć gwarancję powodzenia całego transportu.

Wysyłka wielkogabarytowej paczki może wydawać się skomplikowana, dlatego polecamy osobiście skontaktować się z brokerem firm kurierskich, gdzie otrzymasz indywidualną, najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

21 sierp.
Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

21 sierp.
Kolejna nagroda za inicjatywę DOOR-TO-DOOR dla...

Kolejna nagroda za inicjatywę DOOR-TO-DOOR dla Gminy...

12 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama