Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pożyczki dla zadłużonych - czy można otrzymać je tak samo szybko jak inne?

materiał partnera

Pożyczki dla zadłużonych - czy można otrzymać je tak samo szybko jak inne?
 

Coraz więcej firm z sektora pozabankowego włącza do swojej oferty pożyczki dla zadłużonych. Czy ta opcja różni się czymś od innych rodzajów zobowiązań i czy trudniej ją dostać?

Dlaczego firmy pozabankowe mają w ofercie pożyczki dla zadłużonych?

Rynek szybkich pożyczek przez internet, który dziś znamy, jeszcze kilkanaście lat temu wyglądał zupełnie inaczej. Nieliczne firmy zajmujące się ich udzielaniem działały bez jakiegokolwiek nadzoru i nie podlegały żadnym przepisom. Początkiem końca tej wolnoamerykanki były – nomen  omen – wydarzenia, do których doszło w Stanach Zjednoczonych na przełomie 2007 i 2008 roku.

reklama

Chodzi tu oczywiście o kryzys na rynku kredytów hipotecznych, który doprowadził do bankructw kilka dużych instytucji finansowych. Przerażone widmem upadłości banki zaczęły dokładniej sprawdzać historię kredytową swoich klientów i wprowadziły restrykcyjne warunki, które pozbawiły wiele osób możliwości skorzystania z finansowania, do jakiego do tej pory był dość swobodny dostęp.

Właściciele firm pozabankowych dostrzegli swoją szansę. Wiedzieli, że klienci, których bank odesłał z kwitkiem, będą szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednocześnie sytuacja finansowa wielu z nich była bardzo trudna. Skutki kryzysu dało się odczuć jeszcze długo po jego oficjalnym zażegnaniu. Ludzie stracili pracę i obciążone hipotekami domy, więc tym bardziej potrzebowali pieniędzy. Taktyka firm pozabankowych była prosta – chciały zaoferować im pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowych online - czyli na zasadach korzystniejszych niż banki.

Na jakich zasadach są udzielane pożyczki dla zadłużonych?

Sam slogan „pożyczki dla zadłużonych” sam w sobie jest całkiem niezłym hasłem reklamowym. Ale czy osoby spłacające już inne zobowiązania zadłużone naprawdę mogą w razie potrzeby otrzymać dodatkowe środki? Jak najbardziej tak, jednak pod pewnymi warunkami.

Najważniejszą kwestią, którą weźmie pod uwagę pożyczkodawca podczas weryfikacji wniosku takiego klienta, będzie nie sam fakt posiadania zadłużenia, ale to, czy jest ono przez niego regularnie spłacane. Jeżeli w rejestrach dłużników nie ma na jego temat żadnych wpisów dotyczących zaległości lub opóźnień, a dodatkowo wysokość deklarowanych dochodów sugeruje, że w przyszłości (a konkretnie w okresie obowiązywania umowy o przyznanie pożyczki dla zadłużonych) nie powinien wpaść w poważne kłopoty finansowe, firma pozabankowa raczej nie będzie miała przeciwwskazań do pożyczenia mu kwoty, o którą wnioskuje.

reklama

W zupełnie innej sytuacji będzie natomiast dłużnik znajdujący się w spirali zadłużenia, który potrzebuje pieniędzy „na wczoraj” po to, by spłacić przeterminowaną pożyczkę. Firma pozabankowa na pewno mu nie pomoże. Pożyczenie środków wiąże się po prostu ze zbyt dużym ryzykiem.

Dla kogo są pożyczki dla zadłużonych?

Jak widać, pożyczki dla zadłużonych z oferty firm z sektora pozabankowego są dostępne wyłącznie dla osób sumiennie spłacających swoje zobowiązania. Posiadanie długu nie dyskwalifikuje, rosnące z dnia na dzień zadłużenie, które powinno zostać już dawno oddane wierzycielowi – już tak.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

9 wrz.
Jak wziąć auto firmowe w leasing? Poradnik

Jak wziąć auto firmowe w leasing? Poradnik

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama