piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kalkulator zdolności kredytowej- sprawdź czy uda Ci się zaciągnąć kredyt!

Kalkulator zdolności kredytowej- sprawdź czy uda Ci się zaciągnąć kredyt!
 

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach zaciągniecie kredytu, stało się dla większości z nas prawdziwym standardem. Okazuje się bowiem, że jest to świetny sposób na sfinansowanie nagłej inwestycji lub poprawę własnej płynności finansowej. Niemniej jednak w kwestii udzielania kredytów, dla banku najważniejsza jest nasza zdolność kredytowa. Kalkulator pomoże ją szybko sprawdzić!

Czym jest kalkulator zdolności kredytowej?

Kalkulator zdolności kredytowej to bezpłatne narzędzie jak np. https://www.expander.pl/kalkulatory/kredytowe/kalkulator-zdolnosci-kredytowej/, które ma pomóc nam sprawdzić, czy rzeczywiście możemy się o dany kredyt ubiegać. Tak naprawdę, każdy z kredytobiorców z całą pewnością jest świadomy tego, jak restrykcyjnie banki podchodzą do udzielania kredytów. Nawet przy niewielkich kwotach, każdy kredytobiorca jest dokładnie prześwietlany. Sprawdzane są krajowe rejestry dłużników, a także- być może co najważniejsze- również i nasza zdolność kredytowa. Jest to dla banku najważniejszy wyznacznik co do tego, czy rzeczywiście może on nam udzielić zobowiązania i czy my będziemy mieli możliwości co do jego spłaty. Wielu kredytobiorców rozpoczyna proces ubiegania się o kredyt, bez żadnej wiedzy odnośnie tego, jaka jest ich zdolność kredytowa. Wobec tego, w takiej sytuacji muszą się oni liczyć z tym, że ryzyko odrzucenia takiego wniosku znacznie wzrasta. 

reklama

Jak skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?

Korzystanie z kalkulatora zdolności kredytowej jest wyjątkowo prostym zadaniem. Tak naprawdę, wystarczy bowiem posiadać urządzenie z dostępem do sieci i wybrać kalkulator, z którego chcemy skorzystać. Następnie koniecznej jest uzupełnienie podstawowych danych. Kalkulator zdolności kredytowej wymaga od nas podania:

  • miesięcznych dochodów- zliczamy tu nie tylko samą wypłatę, ale także i wszystkie świadczenia, których jesteśmy beneficjentami;

  • kwoty łącznych rat, o ile obecnie mamy zaciągnięte jakiekolwiek zobowiązania finansowe;

  • wysokość kredytu, o jaką będziemy się starać;

    reklama
  • okres trwania kredytowania.

Na podstawie tych danych, kalkulator zdolności kredytowej dokonuje szacunkowych obliczeń odnośnie tego, czy nasze możliwości finansowe, rzeczywiście pozwolą nam efektywnie spłacać zobowiązanie, które chcemy zaciągnąć. Pamiętajmy jednak, że obliczenia te mają charakter szacunkowy, by pozwolić nam spojrzeć na swoje możliwości finansowe ze znacznie bardziej realnej perspektywy.

Czy warto korzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?

Kalkulator zdolności kredytowej to darmowe i proste w obsłudze narzędzie, które pomoże nam wyliczyć naszą zdolność kredytową, czyli najważniejszy parametr z punktu widzenia banku. Dzięki temu będziemy widzieć, czy mamy rzeczywiste szanse starać się o dany kredyt, czy jednak musimy zdecydować się na niższe zobowiązanie finansowe. Zmniejszymy również ryzyko, że wniosek kredytowy zostanie odrzucony przez bank, a także my sami, nie będziemy musieli doświadczać rozczarowania oraz frustracji. Warto więc z takiego kalkulatora korzystać.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

9 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama