czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?
 

Wniosek o pożyczkę pozabankową online można złożyć przez internet bez przedstawienia dokumentów o dochodach. Wystarczy tylko dowód osobisty. Pożyczkodawca oceni jednak, czy osoba wnioskująca o pieniądze przez internet ma wystarczającą zdolność kredytową czyli m.in. posiada dochody wystarczające do terminowej spłaty zobowiązania.

Osoba bezrobotna ma szansę na otrzymanie chwilówki online, o ile posiada inne niż wynagrodzenie z umowy o pracę dochody. Brak zatrudnienia na umowę o pracę nie musi przecież oznaczać całkowitego brak dochodów.  

reklama

Pozabankowe firmy pożyczkowe podchodzą dość elastycznie do dochodów pożyczkobiorcy i akceptują również inne niż umowa o pracę źródła wynagrodzenia, m.in.:

 • rentę,

 • emeryturę,

 • umowy cywilnoprawne: umowę zlecenie, o dzieło,

  reklama
 • świadczenia socjalne,

 • dochody z najmu mieszkania,

 • stypendium studenckie.

Pod uwagę brane jest czy pieniądze wpływają na rachunek bankowy regularnie i czy ich wysokość wystarczy na pokrycie stałych miesięcznych wydatków czyli np. opłat za prąd, gaz, mieszkanie, jedzenie oraz na spłatę zobowiązania w terminie. Jeśli tak, to osoba bezrobotna może również złożyć wniosek o pożyczkę pozabankową online.

Czy mogę zgłosić nieoficjalny dochód podczas składania wniosku?

Pożyczka online w Pozyczka Plus to zobowiązanie, które można uzyskać bez składania zaświadczeń o dochodach czy innych dokumentów potwierdzających wysokość wynagrodzenia. Wystarczy dowód osobisty i oświadczenie pożyczkobiorcy jakie posiada dochody.

Choć pożyczkodawca pozabankowy akceptuje różne źródła dochodów, to trzeba też pamiętać, że weryfikuje czy dane podane przez osobę zainteresowaną uzyskaniem pożyczki we wniosku są zgodne z prawdą. Może to być np.

 • telefon do pracodawcy albo

 • szybka weryfikacja online, w ramach której badana jest historia wpływów i wydatków realizowanych za pomocą rachunku bankowego.

Do uzyskania pożyczki i oceny zdolności kredytowej liczy się również to czy dochody, które otrzymuje wnioskodawca są stałe czyli regularnie wpływają na konto.  

Cały proces weryfikacji wniosku online odbywa się szybko, a decyzja o przyznaniu pożyczki może być wydana w krótkim czasie, a narzędzia, którymi dysponują pożyczkodawcy dają możliwość precyzyjnej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Ujawnienie we wniosku pożyczkowym nieoficjalnych dochodów może być ryzykowne. Brak możliwości weryfikacji czy informacje podane we wniosku są prawdziwe, może być powodem odmowy przyznania pożyczki.

Czy jest szansa na otrzymanie pożyczki bez żadnych dochodów?

Całkowity brak dochodów oznacza brak zdolności kredytowej, która jest elementem koniecznym do uzyskania pożyczki pozabankowej online, również tej na dowód osobisty.

Brak wymogów w zakresie przedstawienia dokumentów potwierdzających źródło i wysokość dochodów, nie oznacza, że firma pożyczkowa nie weryfikuje zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Pożyczkodawca ocenia zdolność kredytową na podstawie:

 • oświadczenia wnioskodawcy o dochodach - wpisanego we wniosku o pożyczkę,

 • szybkiej weryfikacji historii rachunku bankowego online - za pomocą takich usług jak Kontomatik lub Instantor,

 • weryfikacji baz danych - o ile w części firm pozabankowych można uzyskać pożyczkę bez weryfikacji BIK (np. dzięki Pożyczce Plus), to pożyczka pozabankowa online całkowicie bez sprawdzania baz nie istnieje.

Udzielenie pożyczki wnioskodawcy, który nie posiada żadnego źródła dochodów, to decyzja niekorzystna zarówno dla pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Pozabankowa firma pożyczkowa naraża się w takiej sytuacji na ryzyko utraty pożyczonych środków ze względu na niewypłacalność pożyczkobiorcy. Natomiast osoba bez zdolności kredytowej uzyskując pożyczkę naraża się na postępowanie windykacyjne i komornicze.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Jak wziąć auto firmowe w leasing? Poradnik

Jak wziąć auto firmowe w leasing? Poradnik

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama