niedziela 28 maja 2023

Augustyna, Ingi, Jaromira

19°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Najlepszy rower na Pierwszą Komunię Świętą? Sprawdź, co go wyróżnia!

Najlepszy rower na Pierwszą Komunię Świętą? Sprawdź, co go wyróżnia!
 

Wybór odpowiedniego prezentu na Pierwszą Komunię Świętą może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy chcesz obdarować dziecko czymś naprawdę wyjątkowym i wartościowym. Rower to świetny pomysł na upominek, który nie tylko sprawi radość, ale również zachęci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jaki jednoślad przypadnie dziecku do gustu? Sprawdź nasze cenne wskazówki, dedykowane temu tematowi!

Rower na komunię — jaka rama będzie najlepsza?

Decydując się na zakup roweru na komunię, na początek trzeba zwrócić uwagę na wymiary ram, które można spotkać w różnych jednostkach: centymetrach, calach lub oznaczeniach literowych XS, XL. Rozmiar tej części jednośladu jest wyrażony w centymetrach i odnosi się do długości rury podsiodłowej (46 cm, 47 cm, 49 cm). Takie oznaczenia są typowe dla rowerów szosowych. W przypadku jednośladów górskich częściej spotyka się z rozmiarem podanym w calach. Natomiast oznaczenia literowe, takie jak XS, występują w pojazdach dwukołowych typu miejskiego. Rower na komunię powinien być dopasowany do potrzeb i preferencji dziecka.

reklama

Gdy chcesz niespodziankę w postaci roweru zachować w tajemnicy, warto zrobić odpowiednie pomiary przed dokonaniem zakupu. Dobór jednośladu trzeba oprzeć przede wszystkim na wzroście dziecka, a kluczowym parametrem jest długość jego nogi od wewnętrznej strony uda. Między opuszczonym siodełkiem roweru a nogą dziecka powinno być co najmniej 10 cm różnicy. Wówczas młody rowerzysta będzie mógł, siedząc na jednośladzie, swobodnie dotknąć ziemi.

Należy zwrócić uwagę na informacje podawane przez sprzedawców i producentów, którzy sugerują odpowiednie rozmiary roweru i jego poszczególnych części względem wzrostu dziecka. Przykładowo, dla najmłodszego o wzroście 120-145 cm zaleca się ramę o wielkości od 11 do 15 cali. Natomiast dla dziecka o wzroście powyżej 150 cm poleca się ją o w przedziale 14-16 cali. Takie porady umożliwiają oszacowanie, jaki rozmiar roweru będzie odpowiedni dla podopiecznego na komunię. Konkretne propozycje rozmiarów znajdziesz na stronie https://www.dobrerowery.pl/blog/jaki-rower-na-komunie-24-czy-26-cali.

Ile cali powinny mieć koła?

Sprzedawcy udostępniają również tabele z informacjami na temat zależności pomiędzy wiekiem dziecka, długością nogi od wewnętrznej strony uda, a rozmiarem ramy i kół. Na przykład, rower dla dziecka w wieku 7-12 lat z długością wewnętrznej nogi wynoszącą 66 cm powinien posiadać ramę o wielkości 14 cali oraz koła o średnicy 24 cali. Tymczasem podopieczni z tego samego przedziału wiekowego, ale z długością dolnej kończyny 69 cm, muszą mieć jednoślad z ramą 15-calową i kołami 24-calowymi.

Jaki rodzaj roweru na komunię będzie najlepszy?

Przed wyborem roweru na komunię istotne jest zrozumienie różnic między poszczególnymi typami rowerów, takimi jak rowery górskie, szosowe i miejskie. Jednoślad pierwszego rodzaju charakteryzuje się solidniejszą ramą, szerszymi oponami oraz agresywnym bieżnikiem. Kierownica jest zazwyczaj prosta lub delikatnie zakrzywiona, co umożliwia rowerzyście lepszą kontrolę nad pojazdem. Rower ten ma przerzutki przednie i tylne, hamulce mechaniczne oraz często solidny amortyzator. Może być on sprężynowy, olejowy bądź droższy, czyli powietrzny.

reklama

Z kolei rowery szosowe zwykle mają koła o średnicy 26 cali i są przeznaczone dla dorosłych. Zazwyczaj poleca się je głównie dzieciom o wzroście powyżej 150 cm. Takie jednoślady wyróżniają się cienkimi oponami oraz podwójnymi klamkami hamulcowymi, co ułatwia kontrolowanie roweru podczas jazdy.

Rowery miejskie cechują się wysoko zamocowaną kierownicami, które pozwalają na utrzymanie prostej i stabilnej postawy podczas jazdy. Często takie jednoślady wyposaża się w dodatkowe elementy, takie jak błotniki, koszyk czy bagażnik.

Wierzymy, że wybrany przez ciebie rower na komunię sprawi dziecku ogromną radość. Powodzenia podczas zakupów!

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Multitool - dlaczego każdy mężczyzna powinien...

Multitool - dlaczego każdy mężczyzna powinien go posiadać?

07-03-2022
Pomysły na prezent dla męża ? te propozycje...

Pomysły na prezent dla męża ? te propozycje zawsze się sprawdzają

28-01-2022
Oryginalny prezent dla fana elektroniki

Oryginalny prezent dla fana elektroniki

05-01-2022
WORD Konin zaprasza na bezpłatne szkolenia dla...

WORD Konin zaprasza na bezpłatne szkolenia dla niepełnoletnich

11-08-2021
Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27-07-2021
Rajd rowerowy w gminie Tuliszków

Rajd rowerowy w gminie Tuliszków "Kilka sołectw - jedna gmina"

15-06-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama