niedziela 28 maja 2023

Augustyna, Ingi, Jaromira

19°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Jak laserowa korekcja wzroku wpływa na jakość życia pacjentów?

Jak laserowa korekcja wzroku wpływa na jakość życia pacjentów?
 

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, podczas którego dochodzi do usunięcia wad wzroku, przywrócenia ostrości i wyrazistości widzenia. Jest ceniony, szczególnie u osób, u których wady wzrokowe uniemożliwiają wykonywanie pracy związanej z zawodem, uprawianie sportów lub przeprowadzanie codziennych obowiązków. Zabieg z pewnością pomoże przywrócić pełny komfort i jakość życia.

Wrodzone wady wzroku - wskazania do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Czynniki genetyczne to jedne z przyczyn wrodzonych wad wzroku, szczególnie w przypadku wad dużych lub astygmatyzmu. Niestety, wszystkie wady wzroku zaburzają codzienne obowiązki i co gorsza - niekiedy wykonywanie wymarzonego zawodu. 

reklama

Na szczęście istnieje zabieg laserowej korekcji wzroku, który stosowany jest przy krótkowzroczności, dalekowzroczności, starczowzroczności i astygmatyzmowi. Pozwala on na pożegnanie się z okularami lub soczewkami kontaktowymi. 

Zanim jednak do tego dojdzie, niezbędne jest przeprowadzenie wizyty kwalifikacyjnej. Polega ona na szczegółowym wywiadzie pacjenta z lekarzem, podczas którego dochodzi do profesjonalnej diagnozy wady wzroku. W trakcie rozmowy lekarz dokonuje eliminacji wszystkich przeciwwskazań, mogących negatywnie wpływać na zabieg i okres rekonwalescencji.

Laserowa korekcja wzroku - czy wpływa na poprawę i komfort życia? 

Laserowa korekcja wzroku należy do bezpiecznego i trwałego zabiegu, podczas którego dochodzi do usuwania wady wzroku. Należy on do szybkich i bezbolesnych. Jest bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych okularów i soczewek kontaktowych, metodą, dzięki której dochodzi do przywrócenia ostrości widzenia. 

Pacjenci chcący raz na zawsze pozbyć się szkieł korygujących nie powinni się długo zastanawiać nad tym, czy wykonywać laserową korekcję wzroku. Pamiętanie o noszeniu okularów korygujących, zakładanie soczewek - mimo że można się przyzwyczaić do tych czynności, to z czasem i tak stają się one problematyczne. Dlatego z pomocą przychodzimy my - klinika Optegra. Wychodzimy naprzeciw naszych pacjentom i spełniamy ich marzenia. 

reklama

Czy laserowa korekcja wzroku przyczynia się do poprawy jakości życia? Oczywiście, że tak! Jej główną zaletą jest przede wszystkim wygoda. Pacjenci mogą pożegnać się z okularami lub soczewkami kontaktowymi. Z pewnością łatwo się do nich przyzwyczaić, ale ich brak znacząco wpłynie na jakość życia. Laserowa korekcja wzroku daje mnóstwo przywilejów, do których można wymienić realizowanie swojego hobby, zainteresowań, czy uprawianie aktywności fizycznej. 

Niektórzy pacjenci cierpią na wysoki astygmatyzm, który wymaga noszenia soczewek twardych - droższych i mniej funkcjonalnych. Z kolei inni pacjenci są skazani na okulary, aby widzieć z dali, np. podczas prowadzenia pojazdów. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku laserowa korekcja wzroku sprawdzi się idealnie. 

Zabieg laserowej korekcji wzroku polecany jest także osobom, chcącym, a nie mogącym wykonywać określony zawód, np. zawód strażaka, maszynisty, czy żołnierza. 

Po laserowej korekcji wzroku pacjenci odzyskują pełną sprawność widzenia, dlatego polecana jest między innymi osobom, które chcą wprowadzić w życie określoną dziedzinę sportu, której nie mogli uprawiać w okularach lub soczewkach kontaktowych. 

Korekcja wzroku z zastosowaniem lasera daje natychmiastowe i zadowalające efekty. Już następnego dnia po laserowej korekcji wzroku widać ogromną różnicę. Pacjenci decydujący się na ten rodzaj zabiegu są zadowoleni i wychodzą z kliniki z uśmiechem na twarzy, bez okularów korygujących i soczewek kontaktowych. Jednak mimo wszystko potrzebny jest okres rekonwalescencji, aby ostrość wzroku uległa ustabilizowaniu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Przyczyny i leczenie nietrzymania moczu

Przyczyny i leczenie nietrzymania moczu

24 maj.
Czy dieta może wpłynąć na ryzyko wystąpienia...

Czy dieta może wpłynąć na ryzyko wystąpienia zaćmy? Jakie produkty są...

19 maj.
Jak chronić zęby przed erozją kwasową?

Jak chronić zęby przed erozją kwasową?

11 maj.
Czy głowa może boleć od kręgosłupa?

Czy głowa może boleć od kręgosłupa?

3 maj.
Top 10 - najlepsze balsamy do ciała do bardzo...

Top 10 - najlepsze balsamy do ciała do bardzo suchej skóry. Ranking 2023

21 kw.
Senamina - jak wspomaga zasypianie?

Senamina - jak wspomaga zasypianie?

21 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama