Centrum Marihuany jako kompleksowa baza wiedzy na temat konopi leczniczych

Mimo postępu cywilizacyjnego i rewolucyjnych doniesień medycznych marihuana lecznicza wciąż wzbudza wiele kontrowersji i jest tematem licznych debat społecznych i światopoglądowych. Systematyzowanie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat działania i potencjału wykorzystania leczniczych konopi jest misją Centrum Marihuany. Niech fakty przemówią same za siebie.
Skąd biorą się mity na temat medycznej marihuany?
Stereotypy i fałszywe przekonania na temat marihuany w znacznej mierze są dziedzictwem z przeszłości, kiedy to nie standaryzowano suszu i zupełnie nie przypominał on legalnych preparatów dostępnych dziś w aptekach. Niestety mimo postępu i diametralnych zmian realiów fałszywy obraz konopi leczniczych nie został zupełnie wyparty. Jaka jest prawda?
Medyczna marihuana nie jest ani niezbadanym narkotykiem o nieokiełznanym działaniu, ani lekiem o magicznych właściwościach zwalczania wszelakich chorób. Nie należy jej demonizować, ale nie można też przypisywać jej nadprzyrodzonych zdolności. Konopie lecznicze znajdują zastosowanie tylko w niektórych schorzeniach i nie każda choroba jest wskazaniem do ich stosowania. Co więcej, nie mogą stanowić jedynej formy leczenia. Ich działanie jest wspomagające i lekarze decydują się na terapię z wykorzystaniem medycznej marihuany jako towarzyszącą zasadniczemu leczeniu. Konopie nie leczą, ale istotnie zmniejszają niektóre dolegliwości i łagodzą przewlekły ból.
Jak Centrum Marihuany walczy z dezinformacją i brakiem świadomości?
W obliczu łatwego dostępu do informacji obecność rozlicznych mitów w świadomości nowoczesnych obywateli nie przestaje dziwić. Wobec tego systematyzowanie wiedzy i demaskowanie błędnych przekonań zyskują na znaczeniu. Czy wiesz, że w składzie medycznej marihuany znajduje się aż 18 grup aktywnie chemicznych związków? Wśród nich jest ok. 120 kannabinoindów oraz 445 składników niekannabinoidowych. A czy masz świadomość, że leczniczy susz z kwiatostanów konopi przed dopuszczeniem do legalnej sprzedaży musi przejść rygorystyczną kontrolę i proces walidacyjny? Stężenie THC zawsze musi mieścić się w zakresie od 18 do 22%. Poznaj prawdę o konopiach medycznych z wiarygodnego źródła, czyli Centrum Marihuany.
Jak Centrum Marihuany pomaga pacjentom?
Szerzenie wiedzy przez Centrum Marihuany ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla zwiększania powszechnej świadomości, ale i dla osób zainteresowanych terapią z wykorzystaniem konopi. Pacjenci cierpiący z powodu skutków ubocznych chemioterapii czy przewlekłego bólu, którym nie pomagają inne środki, są w grupie osób potencjalnie kwalifikowanych do terapii wspomagającej z konopiami.
Należy jednak podkreślić, że nigdy decyzji w tej kwestii nie podejmuje pacjent. O tym, czy wprowadzenie marihuany jako preparatu wspomagającego łagodzenie dolegliwości jest zasadne, zawsze decyduje wykwalifikowany lekarz. Podczas konsultacji zbiera on szczegółowy wywiad, zapoznaje się z dokumentacją medyczną i alternatywnymi rozwiązaniami. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań.
Centrum Marihuany pomaga pacjentom znaleźć specjalistów, którzy mają doświadczenie w stosowaniu konopi i ułatwia umówienie się na wizytę. To konsultacja jest podstawą do planowania przebiegu terapii. Kompetentny lekarz, który śledzi najnowsze doniesienia medyczne i ma bogate doświadczenie, jest w stanie zaplanować terapię z wykorzystaniem leczniczej marihuany i dobrać stężenie suszu oraz dawkowanie do indywidualnych potrzeb i stanu pacjenta.
źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany
