niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Centrum Marihuany jako kompleksowa baza wiedzy na temat konopi leczniczych

Centrum Marihuany jako kompleksowa baza wiedzy na temat konopi leczniczych
 

Mimo postępu cywilizacyjnego i rewolucyjnych doniesień medycznych marihuana lecznicza wciąż wzbudza wiele kontrowersji i jest tematem licznych debat społecznych i światopoglądowych. Systematyzowanie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat działania i potencjału wykorzystania leczniczych konopi jest misją Centrum Marihuany. Niech fakty przemówią same za siebie.

Skąd biorą się mity na temat medycznej marihuany?

Stereotypy i fałszywe przekonania na temat marihuany w znacznej mierze są dziedzictwem z przeszłości, kiedy to nie standaryzowano suszu i zupełnie nie przypominał on legalnych preparatów dostępnych dziś w aptekach. Niestety mimo postępu i diametralnych zmian realiów fałszywy obraz konopi leczniczych nie został zupełnie wyparty. Jaka jest prawda?

reklama

Medyczna marihuana nie jest ani niezbadanym narkotykiem o nieokiełznanym działaniu, ani lekiem o magicznych właściwościach zwalczania wszelakich chorób. Nie należy jej demonizować, ale nie można też przypisywać jej nadprzyrodzonych zdolności. Konopie lecznicze znajdują zastosowanie tylko w niektórych schorzeniach i nie każda choroba jest wskazaniem do ich stosowania. Co więcej, nie mogą stanowić jedynej formy leczenia. Ich działanie jest wspomagające i lekarze decydują się na terapię z wykorzystaniem medycznej marihuany jako towarzyszącą zasadniczemu leczeniu. Konopie nie leczą, ale istotnie zmniejszają niektóre dolegliwości i łagodzą przewlekły ból.

Jak Centrum Marihuany walczy z dezinformacją i brakiem świadomości?

W obliczu łatwego dostępu do informacji obecność rozlicznych mitów w świadomości nowoczesnych obywateli nie przestaje dziwić. Wobec tego systematyzowanie wiedzy i demaskowanie błędnych przekonań zyskują na znaczeniu. Czy wiesz, że w składzie medycznej marihuany znajduje się aż 18 grup aktywnie chemicznych związków? Wśród nich jest ok. 120 kannabinoindów oraz 445 składników niekannabinoidowych. A czy masz świadomość, że leczniczy susz z kwiatostanów konopi przed dopuszczeniem do legalnej sprzedaży musi przejść rygorystyczną kontrolę i proces walidacyjny? Stężenie THC zawsze musi mieścić się w zakresie od 18 do 22%. Poznaj prawdę o konopiach medycznych z wiarygodnego źródła, czyli Centrum Marihuany.

Jak Centrum Marihuany pomaga pacjentom?

Szerzenie wiedzy przez Centrum Marihuany ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla zwiększania powszechnej świadomości, ale i dla osób zainteresowanych terapią z wykorzystaniem konopi. Pacjenci cierpiący z powodu skutków ubocznych chemioterapii czy przewlekłego bólu, którym nie pomagają inne środki, są w grupie osób potencjalnie kwalifikowanych do terapii wspomagającej z konopiami.

Należy jednak podkreślić, że nigdy decyzji w tej kwestii nie podejmuje pacjent. O tym, czy wprowadzenie marihuany jako preparatu wspomagającego łagodzenie dolegliwości jest zasadne, zawsze decyduje wykwalifikowany lekarz. Podczas konsultacji zbiera on szczegółowy wywiad, zapoznaje się z dokumentacją medyczną i alternatywnymi rozwiązaniami. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań.

reklama

Centrum Marihuany pomaga pacjentom znaleźć specjalistów, którzy mają doświadczenie w stosowaniu konopi i ułatwia umówienie się na wizytę. To konsultacja jest podstawą do planowania przebiegu terapii. Kompetentny lekarz, który śledzi najnowsze doniesienia medyczne i ma bogate doświadczenie, jest w stanie zaplanować terapię z wykorzystaniem leczniczej marihuany i dobrać stężenie suszu oraz dawkowanie do indywidualnych potrzeb i stanu pacjenta.

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Zastosowanie medycznej marihuany w łagodzeniu...

Zastosowanie medycznej marihuany w łagodzeniu objawów stwardnienia...

17-10-2023
Znaleźli biały proszek i konopie! Policjanci...

Znaleźli biały proszek i konopie! Policjanci z Turku na tropie...

23-08-2023
Tuliszków: 36-latek zatrzymany za uprawę...

Tuliszków: 36-latek zatrzymany za uprawę marihuany. Grozi mu do 3 lat...

08-05-2023
Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi...

Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi grozi 3 lata pozbawienia...

27-03-2023
Na czym polega i jak przygotować się do...

Na czym polega i jak przygotować się do badania rezonansem magnetycznym?

08-03-2023
Choroba Meniere'a - czym jest i jak się objawia?

Choroba Meniere'a - czym jest i jak się objawia?

16-05-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama