czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Historyczny sukces piłkarek ręcznych LO!

Piłkarki ręczne Liceum Ogólnokształcącego w Turku nie zdążyły się jeszcze nacieszyć tytułem Mistrzyń rejonu konińskiego wywalczonego w czwartek 21 listopada, a już w poniedziałek 26 listopada wyjechały do Kępna na półfinał Mistrzostw Wielkopolski.

Jechaliśmy do Kępna zdając sobie sprawę z faktu, iż na tym etapie rozgrywek uczestniczą w nich zespoły klubowe, z którymi szanse na wygraną są prawie równe zeru.

W turnieju uczestniczyły 4 zespoły (mistrzynie rejonów): ZSP Kępno, ZSO Jarocin, I LO Leszno i nasze sympatyczne szczypiornistki.

Największe szanse wygranej zwietrzyliśmy w meczu z Jarocinem, z którym rozegraliśmy pierwsze spotkanie. Pierwsza połowa wyrównana, ale w drugiej dziewczęta uzyskały 2-bramkową przewagę i zwycięstwo stało się całkiem realne. Wygrana 8:5 sprawiła, że dziewczęta znalazły się w „strefie podium”.

Po ok. 10 minutach przerwy trzeba było stanąć do walki ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem – I LO Leszno, które było zdecydowanym faworytem tego meczu. Bardzo wyrównany i zacięty mecz. Faule, kary minutowe, urazy rąk i nóg. Bramka za bramkę. Mieliśmy tą maleńka przewagę, że to my zdobywaliśmy przewagę bramkową, a Leszno musiało nas gonić. Na ok. 60 sekund przed końcem meczu dziewczęta zdobywają bramkę na 8:7 i następuje ok. 40 sekund dramatycznej obrony. Nie wiedziałem, że 40 sekund może trwać tak długo… Wreszcie koniec meczu… wybuch radości w naszym zespole, bo MAMY AWANS DO FINAŁÓW MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI. Ogromny sukces naszych dziewcząt… pojechały „po naukę”, a wróciły z tytułem wicemistrzyń turnieju.

Jestem zachwycony bezkompromisową walką naszych dziewcząt. Wiem, że sporo potrafią, ale zaangażowanie z jakim rozegrały ten turniej jest szokujące. Brawo, brawo, brawo !!!!!

Ostatni mecz z ZSP Kępno, mecz o pierwsze miejsce w turnieju. Bardzo trudno gra się z gospodarzem turnieju, w składzie którego grają 3 pierwszoligowe zawodniczki. Przegrana nie odbierała nam awansu, więc znając siłę przeciwnika powiedziałem dziewczynom: Grajcie tak, żeby mieć z tej gry przyjemność… grajcie i bawcie się piłką ręczną, to jest wasz dzień, wasze święto. Zagrały, na ile pozwoliły rywalki. 7:17 z tak mocnym przeciwnikiem to żaden wstyd.

Teraz mamy trochę czasu na to, aby nacieszyć się sukcesem i przygotować do turnieju finałowego. To najlepszy wynik naszych piłkarek ręcznych w historii szkoły, bez względu na to co wydarzy się w finale mistrzostw Wielkopolski

Maciej Gajdecki

Skład zespołu:

Marta Kleśta, Agata Kabot, Kinga Gwizdalska, Aleksandra Białas, Nikola Stolarek, Natalia Stolarek, Aleksandra Wapińska, Karolina Grynda, Nikola Marciniak, Andżelika Przygońska, Aleksandra Kadrzyńska, Katarzyna Joksch (B), Paulina Gierłowska (B)