wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Karatecy i judocy rywalizowali w Turnieju Sportów Walki

Karatecy i judocy rywalizowali w Turnieju Sportów Walki
 

W dniu 15 grudnia 2013 roku po raz kolejny odbył się Turniej Sportów Walki składający się z Mistrzostw Powiatu w kyokushin Karate w ramach OZK Poznań i turnieju sportów walki – w konkurencji judo dla najmłodszych.

Na starcie stanęło 140 trenujących na co dzień w klubach kyokushin karate. Sędzią głównym zawodów był sensei Maciej Kowalczyk 3 dan z Poznania.  Pełna sala kibiców zgromadzonych w  Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku miała okazję podziwiać 120 walk w konkurencji kumite kyokushin karate i judo z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Było mnóstwo widowiskowych pojedynków w regulaminowym czasie 1.5 minuty z ewentualnymi dogrywkami.  Wszyscy zawodnicy pokazali wspaniały hart ducha samurajów walcząc od początku do końca dając z siebie wszystko przy  głośnym aplauzie i wsparciu  kibiców.

reklama

Przed zawodami odbyła się miła uroczystość podczas, której dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Turku pani Elżbieta Michałowicz wręczyła pamiątkowe statuetki  trenerom kyokushin posiadaczom czarnych pasów w osobach Sebastian Szewczyk, Waldemar Mila, Waldemar Opitz, Daniel Pakuła i Kamil Więcławek za wspieranie sportów walki, w tym w szczególności kyokushin w naszym regionie. Ponadto  prezes Dariusz Jasiakiewicz wyróżnił statuetkami Ryszarda Grzeszkiewicza - Prezesa OSP Turek , panią Elżbietę Michałowicz i Łukasza Maciejewskiego – ratownika medycznego, który wspiera po raz kolejny zawody. Na zakończenie zawodów najlepsi otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy  paczki gwiazdkowe o wartości 30 zł.

Zarządy Klubów składają serdeczne podziękowania  dla: Burmistrza Turku, Starosty Tureckiego, Burmistrza Tuliszkowa, Prezesa OSP Turek, Firmy ZESIUK, Firmy Ober Trans, Sklepu Sportowego Turek 3-go Maja, Komendy Powiatowej Policji w Turku,  całemu Komitetowi Organizacyjnemu, Sekretariatowi Zawodów  w tym Bożenie Jasiakiewicz, Januszowi Stasiakowi, Iwonie Bilkowskiej, Patrycji Niedojadło, Magdalenie Tomczyk, Alinie Czekała, Bogdanowi Pastuszko, Michałowi Drążkowskiemu, Rafałowi Gębalskiemu, Robertowi Łajdeckiemu, Arielowi Więcławek, Izabeli Kopczyńskiej i wszystkich działaczom. Szczególne podziękowania dla firmy turystycznej ALICJA w Turku , która wsparła zawody i wśród publiczności rozlosowała karnety i bilety do SPA.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Zawodnicy KSiSW z Turku Mistrzami Polski w...

Zawodnicy KSiSW z Turku Mistrzami Polski w...

z dzisiaj
Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

26 wrz.
Roman Gronowalski z KSiSW zdobywa czarny pas WKO

Roman Gronowalski z KSiSW zdobywa czarny pas WKO

14 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama