piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Karatecy i judocy rywalizowali w Turnieju Sportów Walki

Karatecy i judocy rywalizowali w Turnieju Sportów Walki
 

W dniu 15 grudnia 2013 roku po raz kolejny odbył się Turniej Sportów Walki składający się z Mistrzostw Powiatu w kyokushin Karate w ramach OZK Poznań i turnieju sportów walki – w konkurencji judo dla najmłodszych.

Na starcie stanęło 140 trenujących na co dzień w klubach kyokushin karate. Sędzią głównym zawodów był sensei Maciej Kowalczyk 3 dan z Poznania.  Pełna sala kibiców zgromadzonych w  Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku miała okazję podziwiać 120 walk w konkurencji kumite kyokushin karate i judo z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Było mnóstwo widowiskowych pojedynków w regulaminowym czasie 1.5 minuty z ewentualnymi dogrywkami.  Wszyscy zawodnicy pokazali wspaniały hart ducha samurajów walcząc od początku do końca dając z siebie wszystko przy  głośnym aplauzie i wsparciu  kibiców.

reklama

Przed zawodami odbyła się miła uroczystość podczas, której dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Turku pani Elżbieta Michałowicz wręczyła pamiątkowe statuetki  trenerom kyokushin posiadaczom czarnych pasów w osobach Sebastian Szewczyk, Waldemar Mila, Waldemar Opitz, Daniel Pakuła i Kamil Więcławek za wspieranie sportów walki, w tym w szczególności kyokushin w naszym regionie. Ponadto  prezes Dariusz Jasiakiewicz wyróżnił statuetkami Ryszarda Grzeszkiewicza - Prezesa OSP Turek , panią Elżbietę Michałowicz i Łukasza Maciejewskiego – ratownika medycznego, który wspiera po raz kolejny zawody. Na zakończenie zawodów najlepsi otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy  paczki gwiazdkowe o wartości 30 zł.

Zarządy Klubów składają serdeczne podziękowania  dla: Burmistrza Turku, Starosty Tureckiego, Burmistrza Tuliszkowa, Prezesa OSP Turek, Firmy ZESIUK, Firmy Ober Trans, Sklepu Sportowego Turek 3-go Maja, Komendy Powiatowej Policji w Turku,  całemu Komitetowi Organizacyjnemu, Sekretariatowi Zawodów  w tym Bożenie Jasiakiewicz, Januszowi Stasiakowi, Iwonie Bilkowskiej, Patrycji Niedojadło, Magdalenie Tomczyk, Alinie Czekała, Bogdanowi Pastuszko, Michałowi Drążkowskiemu, Rafałowi Gębalskiemu, Robertowi Łajdeckiemu, Arielowi Więcławek, Izabeli Kopczyńskiej i wszystkich działaczom. Szczególne podziękowania dla firmy turystycznej ALICJA w Turku , która wsparła zawody i wśród publiczności rozlosowała karnety i bilety do SPA.

materiał prasowy

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Podobne artykuły
Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy...

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate z udziałem...

19 czerw.
Klub Striker triumfuje na turnieju Young...

Klub Striker triumfuje na turnieju Young Samurai w Inowrocławiu

11 czerw.
Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach...

Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach Wielkopolski KyokuShin Karate

21 maj.
Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w...

Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w Spring Camp DOJO Stara Wieś

17 maj.
XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku...

XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate w Turku

25 kw.
Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN...

Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate z udziałem...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama