wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Judocy na obozie

Judocy na obozie
 

26 judoków z GKS Kasztelania Brudzew oraz z Kościuszko Turek brało udział w zimowym zgrupowaniu sportowym (08-15.02.2014). Obóz odbył się jak przed laty w Domu Wczasowym RELAKS położonym w górach - Beskidach, tuż przy granicy ze Słowacją, w miejscowości letniskowej Rytro. Rytro malowniczo położone w Dolinie Popradu stwarza doskonałe możliwości rekreacji jak i treningu.

Nasi  judocy dzień rozpoczynali o 7:00 od porannego rozruchu, bo nic tak nie stawia na nogi, jak poranny bieg w ośnieżonych górach. Po powrocie poranny prysznic oraz śniadanie. Następnie judocy odbywali zajęcia edukacyjne z j. angielskiego English Funny (nauka przez zabawę oraz rozrywkę). Po zajęciach edukacyjnych sportowcy spotykali się na macie, aby doskonalić techniki w tachi waza .

reklama

Po obiedzie chwila relaksu na konkursach i grach świetlicowych (tenis stołowy, gry elektroniczne, gry planszowe, seanse  z Olimpiady Zim w Sochi ) następnie odbywał się drugi trening techniczny  poświęcony technikom kansetsu waza (trzymań, dźwigni, duszeń). Zaraz po treningu popołudniowym nasi judocy zmieniali judoki na strój snowboardowy, narciarski po to, aby oddać się szusowaniu na stoku Ryterski Raj.

Jak przyznało kierownictwo stoku, jesteśmy najlepszymi judokami jeżdżącymi na snowboardzie i nartach, co zmotywowało nas do jeszcze intensywnej zabawy i szaleństw na stoku. Po powrocie do domu wypoczynkowego  zawodnicy w godz. wieczornych  przygotowywali się  do egzaminów na stopnie kyu oraz doskonalili swoje umiejętności akrobatyczne.

W trakcie obozu  dodatkowo zostały zorganizowane: wycieczka na XV w zamek w Rytrze, turniej piłki nożnej we wspaniałej hali sportowej w Rytrze, konkurs na najładniejszą i najbardziej oryginalną  walentynkę, turniej tenisa stołowego, turnieje gier PSP.
W ostatni dzień obozu odbył się egzamin na stopnie kyu ( zawodnicy którzy zali na następujące stopnie:

  • 3 kyu (zielony pas) Krystian Wiatrowski, Adrian Cieślak, Sebastian Tołkacz
  • 4kyu ( pomarańczowy pas)Adrian Przybył, Iga Kaszyńska, Bartosz Tończyk
  • 5kyu (żółty pas) Jakub Boczek
  • 6kyu ( biały pas) Michał Jagiełła , Tomasz Walczak , Patryk Michalak

Super Obozowiczem został Klaudiusz Tończyk  (za wzorowe zachowanie, zaangażowanie na treningach oraz zajęciach dodatkowych, czystość w pokoju), Super Sportowcem Obozu – Jakub Wojciechowski, DUSZA Towarzystwa – Iga Kaszyńska, Pomocna Dłoń – Jakub Boczek. Wyżej wymienieni otrzymali dyplomy pamiątkowe i nagrody książkowe.

reklama
2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy...

Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy na...

z wczoraj
Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka...

Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka Kujawy...

26 wrz.
Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama