sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Tur wygrywa Błękitnymi

Tur wygrywa Błękitnymi - foto: M. Derucki

Zwycięstwem 4:0 zakończył się wczorajszy mecz Młodzików Młodszych MKS Tur 1921 Turek z zespołem Błękitni Psary Polskie.

Zespół Tura zasłużenie wygrał to spotkanie, cały mecz dyktował warunki, spychając rywala do obrony, raz po raz stwarzając sytuacje bramkowe. Świetną akcję indywidualną przeprowadził Walczak, który ograł 4 rywali i uderzył z 15 metrów nie do obrony. Po kilku minutach Tur strzela 2 gola, akcję Dybusa, Łukasika i Kurzawy na gola zamienia Bazner.

W pierwszej połowie swoje szanse mieli jeszcze Łukasik, Kurzawa, Kąciak lecz piłka nie trafiła do bramki. Goście ograniczali się do wybijania piłki na połowę Tura lecz świetnie ustawiony Stasiak i Jaśkiewicz spokojnie przejmowali piłkę i rozgrywali od tyłu poprzez pomoc do napastników.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja zawodników z Turku, najpierw Ćwikliński przegrywa pojedynek 1:1 z bramkarzem, po chwili akcję Bednarka w ostatniej chwili powstrzymali obrońcy. W 30 minucie świetne podanie wykonuje Walczak do wbiegającego Baznera, ten ogrywa obrońcę i uderza, bramkarz broni lecz dobitka Kacpra była już skuteczna- prowadzimy 3:0. Czwartego gola strzela Kąciak z rzutu karnego, Adam ograł 2 zawodników, wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Idealnie uderzył i mógł się cieszyć z 2 gola w sezonie.

Podsumowując zespół Tura wygrał zasłużenie, świadczyć może fakt że Skoczylas w pierwszej połowie nie interweniował ani razu a Chojnacki w 2 połowie tylko raz.

- Jestem zadowolony z rozmiaru wygranej, stylu i podejścia zawodników, było zaangażowanie i dobra współpraca pomiędzy zawodnikami. A najbardziej cieszy mnie fakt, że wygrała pika nożna rozgrywanie i gra na małej przestrzeni, a nie wybijanie piłki z każdej pozycji na boisku byle do przodu – skomentował spotkanie trener Dawid Jóźwiak.

Bramki: Walczak Szymon, Bazner Gabriel, Krzyżostaniak Kacper, Kąciak Adam
Skład: Skoczylas Jakub, Stasiak Bartosz, Jaśkiewicz Patryk, Walczak Szymon, Kurzawa Jakub, Bazner Gabriel, Kąciak Adam, Dybus Michał, Łukasik Miłosz, Chojnacki Patryk, Molka Damian, Bednarek Kacper, Ćwikliński Bartosz, Frątczak Bartosz, Wojciechowski Marcel, Krzyżostaniak Kacper