środa 01 maja 2024

Józefa, Lubomira, Ramony

Trampkarz Młodszy Sparta Konin - MKS Tur 1921 Turek 0-4

Trampkarz Młodszy Sparta Konin - MKS Tur 1921 Turek 0-4 - foto: M. Derucki

Wynikiem 4:0 zakończyło się sobotnie spotkanie Trampkarzy Młodszych MKS Tur 1921 Turek ze Spartą Konin, które nasz zespół rozegrał na wyjeździe.

Trampkarze młodsi pokonali na wyjeździe Spartę Konin 4-0. Warunki atmosferyczne były bardzo trudne, ponieważ silny wiatr i obfite opady deszczu utrudniały grę obu drużyna.

Początek meczu należał do Tura. W pierwszych 10 min. stworzyliśmy sobie trzy dogodne sytuacje, ale tylko jedna została zamieniona na gola. Zdobywcą bramki był Eryk Adamek. Po zdobytym golu Sparta przebudziła się i mecz zrobił się wyrównany. Gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale albo dobrze bronił Polipowski, albo zawodnicy Sparty nie trafiali w światło bramki. Wynik do przerwy nie uległo już zmianie, zakończył się jedno bramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę Tur zaczął tak jak pierwszą - od zdecydowanych ataków na rywala - i to się opłaciło. W pieszych 15min drugiej połowy wypracowali sobie pięć doskonałych okazji do strzelenia bramki z czego została wykorzystana tylko jedna przez bardzo aktywnego tego dnia Eryka Adamka. Od tego momentu gra Sparty posypała się totalnie i Tur przejął kontrolę na boisku. Trzeciego gola strzelił również Adamek, który wykorzystał błąd golkipera. Ślizga piłka skozłowała przed bramkarzem i została odbita przed siebie, Adamek poszedł za strzałem i dobił piłkę do pustej bramki.

Czwartego gola zdobył Adam Witczak, który 30 sekund wcześniej pojawił się na boisku. Doskonale podłączył się za akcją i precyzyjnym strzałem przelobował bramkarza. Chwilę później sędzia zakończył mecz, który stał na wysokim poziomie.

- Mecz ze Spartą Konin po raz kolejny pokazał, że moi zawodnicy potrafią grać, nie muszą wybijać piłki z obrony do napastników żeby przedostać się pod bramkę przeciwnika. Wiedzą, że jeśli my jesteśmy w posiadaniu piłki to przeciwnik musi się za nią biegać żeby ją odebrać – podsumowuje spotkanie trener.

W dzisiejszym meczu wyróżniłbym Eryka Adamka, który był motorem napędowym naszego zespołu oraz Jakuba Lempacha, który wszedł w drugiej połowie i zaprezentował się bardzo dobrze, bo asystował przy trzech golach - Dariusz Brzostowski.