sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Turniej Orlik Żak w Kawęczynie

Turniej Orlik Żak w Kawęczynie - Foto: M. Derucki
Foto: M. Derucki 

Zwycięstwem zespołu Orzeł Kawęczyn zakończył się kolejny turniej Orlika- Żaka organizowany tym razem przez klub z  Kawęczyna, który odbył się w sobotę 31.05.2014 r. Nasz zespół MKS Tur 1921 Turek zajął II miejsce w turnieju a drugi zespół MKS Tur 1921 Turek zajął IV miejsce.

Dobiegły końca zmagania ligowe Orlików-Żaków. Nasze drużyny zagrały ostatni turniej w Kawęczynie. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn- Tur 1921 I i II , Grom Malanów, Orzeł Kawęczyn i Tulisia Tuliszków. Zabrakło w turnieju Kasztelani Brudzew. Pierwszy mecz rozegraliśmy miedzy sobą, było to bardzo wyrównanie spotkanie, które zakończyło się minimalnym zwycięstwem Tura I 2-0.

reklama

Następny mecz pierwsza drużyna rozegrała z Orłem Kawęczyn i musieliśmy uznać wyższość drużyny z Kawęczyna 2-1. W samej końcówce mieliśmy doskonałą okazję na wyrównanie, lecz nasz zawodnik spudłował z najbliższej odległości. Tur II grał z Gromem i większość spotkania była bardzo wyrównana, lecz 5 min przed końcem Malanów zdołał zdobyć aż 4 gole.

Pierwsza drużyna szykowała się do meczu z Tulisią, mecz był bardzo zacięty, obfitujący w mnóstwo okazji do zdobycia gola, lecz nic nie chciało wpaść. Dopiero 3 min przed końcem Tur przeprowadził doskonałą akcję prawą stroną. Kubiak wyłożył piłkę przed pole karne a Kacper Brzostowski mocnym strzałem pokonał bramkarza Tuliszkowa, dając nam zwycięstwo 1-0.

Tur II swój mecz rozgrywał z TulIsią i bez większych problemów pokonał rywala 4-2. Na wyróżnienie zasługuje Miłosz Marcinkowski,  który strzelił 3 gole. Ostatni mecz Tur I rozgrywał z Gromem i było to najłatwiejsze spotkanie tego dnia, ponieważ wygraliśmy 5-0. Turowi II zostało jeszcze spotkanie z Kawęczynem, w którym nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, lecz musieli uznać wyższość gospodarzy, przegrywając tylko 1-0.

reklama

Nasze drużyny w ostatnim turnieju zajęły Tur I- 2 miejsce, a Tur II - 4 miejsce. W ligowej tabeli MKS Tur 1921 Turek I zajął 1 miejsce i w dniu 8 czerwca we Wrześni grać będzie w turnieju finałowym Orlika Żaka, w którym wystąpią zwycięscy ośmiu grup okręgu konińskiego.

Materiał prasowy MKS Tur 1921 Turek

Podobne artykuły

Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co...

Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co warto...

10 wrz.
Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek....

Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek. Zwycięstwo i...

6 wrz.
Seniorzy Tura 1921 Turek rozpoczynają...

Seniorzy Tura 1921 Turek rozpoczynają rozgrywki. Już...

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama