Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

wtorek 02 czerwca 2020

Erazma, Marianny, Marzeny

reklama

Lekkoatletyka królowała w liceum

Lekkoatletyka królowała w liceum - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wczoraj na boisku szkolnym Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku odbyły się Miejskie i Powiatowe Mistrzostwa w Lekkoatletyce dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zarówno pogoda, jak i humory dopisywały, a młodzi uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości podczas wspólnej zabawy.

Była to już kolejna edycja imprezy, w której udział biorą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Przed nimi do pokonania było wiele konkurencji podzielonych na kategorie wiekowe i płeć: rzut piłką, pchnięcie kulą skok w dal, biegi na dystanse 300, 600 i 1000 metrów czy czwórbój lekkoatletyczny.

reklama

Kilkudziesięciu zawodników testowało swoją kondycję, doskonale się przy tym bawiąc i wygrywając okolicznościowe medale. Mimo zaciętej rywalizacji zawodom towarzyszyła przemiła atmosfera i zachowanie zasad fair play. Wielu uczestnikom mistrzostwa pomogły obudzić sportową pasję – niektórzy z nich startowali w wielu konkurencjach, kilka lat pod rząd.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Ludowy Klub Sportowy Maraton, Liceum Ogólnokształcące w Turku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku oraz SM Tęcza. Akcję wsparło wielu sponsorów, którzy wspierają jakże szczytną inicjatywę, mającą na celu promowanie sportu i aktywnego trybu życia w czasach, kiedy większość młodych ludzi wolny czas woli spędzać przed monitorem komputera.

ma

Podobne artykuły

Szczypiornistki z Przykony obroniły tytuł...

Szczypiornistki z Przykony obroniły tytuł Mistrzyń...

5 mrz.
 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu...

Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w...

19 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama