czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Dawid Czubak Mistrzem Polski Juniorów Młodszych

Dawid Czubak Mistrzem Polski Juniorów Młodszych - Foto: www.miastoturek.pl
Foto: www.miastoturek.pl 

Wśród mieszkańców Turku nie brakuje zapalonych rowerzystów – nic dziwnego, to nie tylko tani i ekologiczny środek transportu, ale także sposób na aktywny wypoczynek i dbanie o zdrowie. Doskonale wie o tym Dawid Czubak, który 12 lipca zdobył złoty medal w wyścigu kolarskim na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ze startu wspólnego.

Tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 2 w Turku uzyskał tym samym tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Zawodnik pokonał na rowerze 100-kilometrową trasę, rywalizując w czterech rundach na trasie Świebodzice-Siodłkowice-Dobromierz-Chwaliszów-Cieszów-Świebodzice.

reklama

Obecnie Dawid startuje jako reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, który swoją przygodę z kolarstwem rozpoczynał w Turkowskim Towarzystwie Cyklistów. Jest to jego pierwsze indywidualne zwycięstwo, ale młody kolarz ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w jeździe parami lub drużynowo – w tym tytuł Mistrza Polski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: www.miastoturek.pl

ma

Podobne artykuły

Podwójny sukces ucznia z SP4

Podwójny sukces ucznia z SP4

26 lt.
Świetna zabawa podczas Miniolimpiady w...

Świetna zabawa podczas Miniolimpiady w Specjalnym...

21-11-2019
Sukces olimpijski uczniów I LO

Sukces olimpijski uczniów I LO

10-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama