czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Karate: Wielki test w Tucholi

Karate: Wielki test w Tucholi - foto: mat. pras. / www.fotografia-lajdecki.pl
foto: mat. pras. / www.fotografia-lajdecki.pl 

W dniach 29.07-3.08.2014 roku, w Tucholi, odbył się międzynawowy obóz Kyokushin Karate i K1-Kickboxing. Gościem specjalnym był Hajime Kazumi (dwukrotny Mistrz Świata Open, pięciokrotny Mistrz Japonii, uczestnik 100 walk z najlepszym wynikiem w historii- 100 kumite walki wygrane). Nasz region reprezentowali zawodnicy i trenerzy z Turku, Tuliszkowa, Malanowa, Dobrej, Władysławowa.

Wspaniała atmosfera codziennie towarzyszyła podczas treningów, zajęcia odbywały się cztery razy dziennie z podziałem na grupy. Mottem tego rocznego obozu szkoleniowego była „ŻELAZNA DUSZA”. Kancho H.Kazumi wprowadził super atmosferę, która panowała od pierwszego do ostatniego treningu. Tradycyjnie już odbyły się organizowane raz w roku właśnie w tym miejscu egzaminy na stopnie mistrzowskie i uczniowskie.

reklama

Egzaminy były trudne i wymagające pod nadzorem gościa specjalnego z Japonii Kazumiego i trwały dwa dni . Oprócz testu technicznego trwającego niemal 4 godziny na drugi dzień odbył się test 2 godzinnych walk w tym pojedynki wg zasad K1, który zakończył się obowiązkowym testem twardości, czyli łamaniem desek o grubości 1 cala. Zdający na 2 dan musieli złamać po dwie deski kopnięciem i gołą pięścią,a na 1 dan po jednej desce.

Drugi stopień mistrzowski zdobył Kamil Więcławek, a pierwszy stopień mistrzowski czarny pas Paulina Sobieracka (aktualna Mistrzyni Polski). Paulina to pierwsza turowianka z czarnym pasem w japońskim karate, czym wpisała się w historię naszego miasta.

Stopnie uczniowskie zdobyli Robert Łajdecki 1 kyu, Ariel Więcławek 2 kyu, Mateusz Pietrzak 8 kyu-  gratulujemy!

reklama

Ponadto w zgrupowaniu uczestniczyli Dariusz Jasiakiewicz, Zbigniew Nycek, Sebastian Szewczyk, Rafał Gębalski.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Udanym turniejem w Starachowicach zawodnicy...

Udanym turniejem w Starachowicach zawodnicy KSiSW...

22 czerw.
Turniej Pierwszego Kroku w Malanowie

Turniej Pierwszego Kroku w Malanowie

19 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama