piątek 26 kwietnia 2019

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Judo: Mistrzostwa we Wrocławiu

Judo: Mistrzostwa we Wrocławiu
 

28 września Uczniowski Klub Sportowy Judo uczestniczył na IV Ślężańskich Mistrzostwach Dzieci i Młodzików Powiatu Wrocławskiego w Judo, które organizował klub Judo Sobótka i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Gościem specjalnym była reprezentantka Polski w judo, pani Agata Ozdoba (brązowa medalistka Mistrzostw Europy Seniorek 2014).

Po wspaniałych walkach dekoracji na podium dokonała Agata Ozdoba, która wręczała medale, dyplomy i inne nagrody judokom. Była także chwila na fotoreporterów na zdjęcie medalistką Mistrzostw Europy Seniorek 2014. W turnieju brało udział 392 zawodników i zawodniczek judo. Hala Gimnazjum Gminnego w Sobótce zgromadziła 31 klubów judo z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz dwie ekipy z Czech: Pragi oraz Broumova.

reklama

Młodzi judocy rywalizowali w czterech grupach wiekowych, dwie grupy młodsze startowały o godz 10:00 a pozostali o godz.13:00. Walki toczyły się jednocześnie na pięciu polach (matach) do walki. Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji oraz sprawna organizacja turnieju pozwoliła wszystkim z uśmiechem wyjechać z Sobótki.

Na pochwałę zasługuje bardzo dobra organizacja turnieju, mimo tak wielkiej liczby zawodników świetnie zorganizowane zawody zostały sprawnie i szybko przeprowadzone.

Sekcje z Tuliszkowa reprezentowali Natalia Poprawska, Paula Markiewicz i Jan Antoniewicz.
Dwie wygrane walki i jedna przegrana, taki bilans walk pozwolił Natalii Poprawskiej zająć drugie miejsce w swojej kategorii. Paula Markiewicz również wygrała dwie walki i jedną przegrała i ostatecznie zajęła 2 miejsce. Jan Antoniewicz niestety przegrał walki i ostatecznie zajął 5 miejsce.

reklama

Wyjazd wspierał Burmistrz Gminy i Miasta w Tuliszkowie oraz prezes firmy IzoSerwis Pan Jakub Kowalczyk.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Judocy z Tuliszkowa w Berlinie. Pojechali aby...

Judocy z Tuliszkowa w Berlinie. Pojechali aby...

15 kw.
Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w...

Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w Poznaniu

11 kw.
VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i...

VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików w...

4 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama