sobota 17 listopada 2018

Grzegorza, Salomei, Walerii

reklama

Judo: Mistrzostwa we Wrocławiu

Judo: Mistrzostwa we Wrocławiu
 

28 września Uczniowski Klub Sportowy Judo uczestniczył na IV Ślężańskich Mistrzostwach Dzieci i Młodzików Powiatu Wrocławskiego w Judo, które organizował klub Judo Sobótka i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Gościem specjalnym była reprezentantka Polski w judo, pani Agata Ozdoba (brązowa medalistka Mistrzostw Europy Seniorek 2014).

Po wspaniałych walkach dekoracji na podium dokonała Agata Ozdoba, która wręczała medale, dyplomy i inne nagrody judokom. Była także chwila na fotoreporterów na zdjęcie medalistką Mistrzostw Europy Seniorek 2014. W turnieju brało udział 392 zawodników i zawodniczek judo. Hala Gimnazjum Gminnego w Sobótce zgromadziła 31 klubów judo z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz dwie ekipy z Czech: Pragi oraz Broumova.

reklama

Młodzi judocy rywalizowali w czterech grupach wiekowych, dwie grupy młodsze startowały o godz 10:00 a pozostali o godz.13:00. Walki toczyły się jednocześnie na pięciu polach (matach) do walki. Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji oraz sprawna organizacja turnieju pozwoliła wszystkim z uśmiechem wyjechać z Sobótki.

Na pochwałę zasługuje bardzo dobra organizacja turnieju, mimo tak wielkiej liczby zawodników świetnie zorganizowane zawody zostały sprawnie i szybko przeprowadzone.

Sekcje z Tuliszkowa reprezentowali Natalia Poprawska, Paula Markiewicz i Jan Antoniewicz.
Dwie wygrane walki i jedna przegrana, taki bilans walk pozwolił Natalii Poprawskiej zająć drugie miejsce w swojej kategorii. Paula Markiewicz również wygrała dwie walki i jedną przegrała i ostatecznie zajęła 2 miejsce. Jan Antoniewicz niestety przegrał walki i ostatecznie zajął 5 miejsce.

reklama

Wyjazd wspierał Burmistrz Gminy i Miasta w Tuliszkowie oraz prezes firmy IzoSerwis Pan Jakub Kowalczyk.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Judo Tuliszków na V Memoriale im. Józefa...

Judo Tuliszków na V Memoriale im. Józefa...

13 list.
Judo: X Memoriał im. Jigoro Kano

Judo: X Memoriał im. Jigoro Kano

8 list.
Tuliszków: World Judo Day 2018

Tuliszków: World Judo Day 2018

29 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama