niedziela 05 maja 2024

Irydy, Tamary, Waldemara

TUR: Piłkarze Jóźwiaka pokonali Czarnych Ostrowite

Po bardzo dobrym meczu i świetnej 2 połowie, Juniorzy TURA odnieśli kolejne w tym sezonie zwycięstwo na własnym stadionie. Podopieczni Dawid Jóźwiaka po 2 golach Przybylaka oraz trafieniach Trzepacza, Zielińskiego, Krótkiewicza pokonali Czarnych Ostrowite 5-2.

W pierwszej połowie tylko Tur atakował bramkę przeciwnika, goście ograniczali się do obrony przed własnym polem karnym i długich wybić piłki z własnego pola karnego. Lecz wszystkie piłki były przechwytywane przez świetnie ustawionych obrońców Tomczyka, Kostrzewę. W drugiej linii bardzo dobrze spisywał się Młynarczyk i Wędzik to oni rozgrywali piłkę i mieli dużo odbiorów.

Raz za razem w pole karne wbiegali Trzepacz i Szwedzki oddając strzały na bramkę, lecz bramkarz broni lub piłka mijała światło bramki. W 35 minucie świetne podanie Szwedzkiego wykorzystuje Przybylak i pokonuje bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie. Na początku drugiej połowy goście doprowadzają do remisu, zawodnik gości uderzył z przed pola karnego, piłka po drodze odbiła się jeszcze o Wędzika i wpadła do bramki.

Na odpowiedzi Tura nie trzeba było długo czekać, świetną akcję od naszej bramki przeprowadzili nasi zawodnicy, wymieniając przy tym kilkanaście podań, dzięki czemu Zieliński podał do wbiegającego w pole karne Trzepacza, który pokonuje bramkarza gości. Ozdobą meczu był gol na 3:1 Kilka podań z pierwszej piłki w środkowej strefie, podanie do Trzepacz, który świetnie zagrywa do Szwedzkiego ten wykłada Krystianowi który strzela do pustej bramki.

Czwartego gola strzela Zieliński po podaniu od Trzepacza. Goście kończyli mecz w 10, po tym jak ich zawodnik otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Muszyńskim. Po błędzie Karbowskiego goście strzelają gola na 4:2, a w samej końcówce Krótkiewicz ustala wynik spotkania po podaniu Trzepacza.

Bramki:

Przybylak Krystian x2 (2 x Szwedzki Michał), Trzepacz Beniamin (Zieliński Kamil), Krótkiewicz Konrad (Trzepacz Beniamin), Zieliński Kamil (Trzepacz Beniamin)

Skład: Pawlak Mateusz (70 minuta Karbowski Dominik), Wędzik Michał (55 minuta Adamek Adrian), Przybylak Krystian, Trzepacz Beniamin, Kostrzewa Adam, Młynarczyk Krzysztof, Muszyński Patryk (82 minuta Krysztoforski Tomasz), Szwedzki Michał (65 minuta Krótkiewicz Konrad), Młynarski Kuba (76 minuta Kaczmarek Przemysław), Zieliński Kamil, Tomczyk Hubert.