niedziela 28 kwietnia 2024

Bogny, Walerii, Witalisa

Tur przerywa passę Zjednoczonych

Juniorzy Starsi wygrali swój ósmy mecz z rzędu i przerwali passę zwycięstw zespołu z Rychwała. Nasi zawodnicy przegrywali 1:0, lecz przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do wyrównania i w drugiej połowie po dużej przewadze zwyciężyli 1:3.

Tur rozpoczął od pewnych ataków i składnych akcji. Raz po raz na skrzydłach urywali się Przybylak i Muszyński. Lecz ich strzały mijały światło bramki. Trzy świetne sytuacje zmarnował Trzepacz będąc oko w oko z bramkarzem. Albo nie trafiał w światło bramki albo bramkarz interweniował. Zespół z Rychwałą ograniczał się do długich zagrań za plecy obrońców, lecz wszystkie piłki były zgarniane przez Tomczyka, Kaczmarka, Kostrzewę i Zielińskiego. Zespół Tura próbował swoich sił w strzałach z dystansu, lecz uderzenie Młynarskiego obronił bramkarz. Goście wyszli na prowadzenie po golu z rzutu rożnego. Kostrzewa nie upilnował zawodnika gości, a ten pięknym strzałem głową pokonał Pawlaka. Zawodnicy naszego klubu jeszcze bardziej naciskali na zespół z Rychwała. Najbliżej wyrównania był Szwedzki, który uderzył z 25 metrów, a bramkarz Gości cudem wybił piłkę na rzut rożny. W samej końcówce wbiegającego w pole karne Raźniewskiego fauluje zawodnik gospodarzy i sędzia dyktuje rzut karny.

Pewnym strzałem Trzepacz doprowadza do wyrównania. Druga połowa należała już tylko do naszego zespołu, który zepchnął zespół z Rychwała do głębokiej defensywy i raz po raz stwarzał sytuacje bramkowe. Po akcji Przybylaka Trzepacz daje nam prowadzenie. Zawodnicy z Rychwała momentami bronili się rozpaczliwie. Po strzale Trzepacza piłka odbiła się od słupka, a dobitkę Muszyńskiego zawodnicy z Rychawała wybili z linii bramkowej. Gospodarze mieli swoją sytuację do wyrównania, lecz w bramce kapitalnie zachowywał się Pawlak. Swoje sytuacje mieli jeszcze Przybylak i Szwedzki. Ten drugi minął 3 rywali i mając przed sobą bramkarza strzelił obok niego, lecz piłka minęła światło bramki. W końcówce pięknego gola w samo okienko bramki strzelił Muszyński ustalając wynik spotkania.

- Mecz, który rozegraliśmy mógł podobać się kibicom, było dobre tempo, składne akcje, piękne gole i duże zaangażowanie. Charakter jaki pokazali zawodnicy był imponujący, mimo prowadzenia 3:1 ciągle widać było w zawodnikach chęć atakowania i grania do przodu o kolejne gole. Zespół z Rychwała może mówić o dużym szczęściu, że w końcówce nie stracili więcej goli. Chcę pochwalić Kaczmarka, zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, lecz był najjaśniejszym punktem formacji defensywnej. Swoje zadania po wejściu  świetnie wykonali też Gruca i Kubiak. W tygodniu mieliśmy trochę problemów, czekałem do ostatniej chwili ze składem na mecz. Wędzik, który był pewnym punktem zespołu doznał kontuzji na treningu i nie zagra już do końca rundy. Młynarczyka, Krótkiewicza, Karbowskiego z meczu wyeliminowały sprawy osobiste, a Krystian Przybylak walczył z chorobą i w nocy miał jeszcze gorączkę - skomentował Dawid Jóźwiak.

Zjednoczeni Rychwał 1-3 MKS Tur 1921 Turek
Bramki: Trzepacz Beniamin x 2 ( Karny, Przybylak Krystian), Muszyński Patryk

Skład:
Pawlak Mateusz, Przybylak Krystian ( 60 minuta Kubiak Konrad), Trzepacz Beniamin, Kostrzewa Adam, Kaczmarek Przemysław, Muszyński Patryk, Szwedzki Michał ( 80 minuta Krysztoforski Tomasz) Raźniewski Kamil ( 55 minuta Gruca Patryk), Młynarski Kuba, Zieliński Kamil ( 88 minuta Kowalski Jakub), Tomczyk Hubert
W kadrze ponadto: Stelmaszak Wiktor, Skoczylas Kamil