czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Kadeci MKS MOS Turek awansowali do Finału Wojewódzkiego

W dniu 1 lutego 2015 odbył się turniej półfinałowy piłki siatkowej w Pile. Trzy zespoły: SMS JOKER PIła, MKS MOS Turek i Energetyk Poznań walczyły wejście do Finału mistrzostw wielkopolski WZPS.

Drużyna w składzie: Dominik Calak, Damian Gadomski, Adrian Najmrocki, Michał Spych, Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Mateusz Górski, Norbert Pantachowicz, Dawid Urbanowski udowodniła, że liczą się w Wielkopolsce.

Wynik losowania zadecydował o kolejności rozgrywanych meczy. Pierwszym z naszych rywali został Energetyk Poznań. Początek spotkania był nerwowy, gdyż waga tego spotkania decydowała o zapewnieniu sobie miejsca wśród najlepszych. Energetyk rozpoczął mecz na wysokim poziomie, jednak w konsekwencji to my dyktowaliśmy tempo gry co potwierdził wynik 3: 0 dla MKS MOS Turek.

Po krótkiej przerwie graliśmy kolejny mecz z SMS JOKER PIŁA - najwyższym zespołem w lidze. Wzrost zawodników robił kolosalne wrażenie, lecz mimo to nasi chłopcy, zwłaszcza w drugim secie, walczyli jak równy z równym. Wraz z upływem czasu w trzecim secie zaczęło odzywać się zmęczenie, wywołane poprzednim meczem z ENERGETYKIEM, stąd ten niekorzystny dla nas wynik 0:3 dla Piły.

Warto podkreślić, że jesteśmy bardzo dumni, gdyż wszyscy zawodnicy naszego klubu MKS MOS Turek pochodzą z naszego miasta.

W finale mamy zamiar walczyć i pokazać się z jak najlepszej strony i godnie reprezentować Miasto Turek i Powiat Turecki. Zapraszamy na Finał Mistrzostw Kadetów WZPS, 14- 15 lutego 2015.