wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Poleciał do Los Angeles, by przebiec maraton

Poleciał do Los Angeles, by przebiec maraton - foto: archiwum prywatne
foto: archiwum prywatne 

Zbigniew Zając to niezwykły pasjonat biegów długodystansowych, mieszkający na terenie powiatu tureckiego. Ostatnim wyczynem biegacza był udział w 30. edycji prestiżowego Asics LA Marathon, który od 3 dekad organizowany jest w amerykańskim Mieście Aniołów.

Zbyszek Zając to 46-letni maratończyk, który potrafi czerpać przyjemność nie tylko z samego biegania i pokonywania swoich barier. Biegaczom z Turku i okolic jest znany także jako promotor zdrowego stylu życia, który wraz Krzysztofem Tomaszewskim od trzech lat organizuje noworoczny półmaraton towarzyski, rozpoczynający się na turkowskim rynku.

reklama

Patrz: III Półmaraton wystartował

15 marca br. w Los Angeles miał miejsce się najbardziej prestiżowy, amatorski maraton na świecie - Asics LA Marathon. Wystartowało w nim ok 26 tys. biegaczy, ukończyło 22 tys. Wśród osób, które dotarły na metę był również Zbigniew Zając, który zakończył bieg z czasem 3h 55m, osiągając 1976 miejsce oraz 189 miejsce w swojej kategorii wiekowej.  Ukończenie tego biegu jest wyzwaniem o tyle, że temperatura często przekracza 30 stopni Celsjusza. W tym roku służby ratownicze musiały interweniować aż 185 razy.

Zając biega od niespełna 3 lat, wcześniej 2 sezony spędzając na rowerowym siodełku. Maratończyk wspomina, że od zawsze garnął się do uprawiania sportów wysiłkowych, tym bardziej, że miał ku temu predyspozycje. Od zawsze też chciał przebiec maraton. Marzenie to spełnił dopiero w 2013 roku, biorąc udział udział w biegu wrocławskim. Od tego czasu przebiegł w sumie 6 oficjalnych maratonów.

M. Derucki

Poleciał do Los Angeles, by przebiec maraton - foto: archiwum prywatne

Podobne artykuły

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

09-12-2019
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019
XIV Malanowska Jesień dla dzieci i młodzieży. W...

XIV Malanowska Jesień dla dzieci i młodzieży. W...

21-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama