poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Pierwsza sprawność zdobyta…

Pierwsza sprawność zdobyta…
 

Szkoła Podstawowa w Przykonie realizuje od początku roku szkolnego 2014/2015 Ogólnopolski Program „Mały Mistrz”. Program jest jednym z kilku  programów popularyzujących aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, które Ministerstwo Sportu i Turystyki proponuje najmłodszym Polakom.

Głównymi celami stawianymi przed programem są:

reklama
  • Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
  • Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
  • Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
  • Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
  • Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.
  • Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej w Przykonie, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych w trakcie trzech lat nauki otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł Małego Mistrza. 

W pierwszych miesiącach nauki przygotowywaliśmy się do testów sprawnościowych oraz uczyliśmy się podstawowych zasad bezpieczeństwa, porządku i dyscypliny. Pokonywaliśmy własne słabości, by stawać się zgranym zespołem. Powoli nabieramy przekonania, że praca zespołowa i współpraca
w grupie to ważne elementy szkolnej codzienności. 
     
Przez wiele lekcji przygotowywaliśmy się do zdobycia pierwszej sprawności i w końcu nam się udało. Uczniowie klasy IC pod czujnym okiem trenera - Tomasza Sobczaka i wychowawczyni - Arlety Trzmielewskiej  opanowali tę sprawność i umiejętności ruchowe otrzymując odznakę piłkarza – koszykarza.

Teraz wiemy, że stać nas na wiele i warto dążyć do celu. Pierwsza odznaka to symbol naszej pracy, ale również dobrej zabawy. 

reklama

Arleta Trzmielewska

Podobne artykuły

Ćwiczenia strażaków we współpracy z...

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek

10 czerw.
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne...

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne wyposażenie...

5 maj.
Ćwiczenia zgrywające OSP Turek i OSP Cisew

Ćwiczenia zgrywające OSP Turek i OSP Cisew

23-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama