poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugona, Piotra, Roberty

Karate: Międzynarodowy Turniej Kyokushin

W dniu 11 kwietnia 2015 roku we Wrocławiu-Kobierzyce odbył się V Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate z udziałem kilkunastu krajów europy zachodniej i centralnej oraz ponad 30 najlepszych klubów karate w Polsce (IK0, KAN, PFKK, PZK, PFSK, Shidokan) w tym zaproszona do udziału została reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcja Kyokushin Karate z Turku, Malanowa i Tuliszkowa, kierowana przez Dariusza Jasiakiewicza, Kamila Więcławka i Daniela Pakułę.

Na starcie międzynarodowych zmagań stanęło  onad 460 zawodników w konkurencji full Kontakt kumite, która została rozegrana na czterech pełnowymiarowych matach. Skromna szesnastoosobowa reprezentacja naszego regionu wywalczyła 6 miejsc na podium zdobywając jedno złoto i dwa srebra oraz cztery brązowe medale.

Najlepszą okazała się Paulina Zwolińska ,a srebrami okazali się Gabriela Kolenda i Igor Gotter , brązy wywalczyli Weronika Mikosik, Adrianna Kolenda, Hubert Wasilewski. Wywalczyć medal nie było łatwo, gdyż w kategorii wagowej starowało od 50 do 40 zawodników co wiązało się ze stoczeniem 4 walk aby trafić do strefy medalowej.

Dobrze wypadli karatecy Jakub Orligóra, Emila Hubar Patrycja Będkowska, Dominik Bilkowski, którzy wygrali po dwa i trzy pojedynki i tylko jeden krok dzielił ich od strefy medalowej, lecz ulegli w pojedynkach ćwierćfinałowych.

Na dalszych pozycjach znaleźli się ponadto Szymon Lewandowski, Kacper Grześkiewicz, Gabriel Skierski, Norbert Piechota, Marcel Rosiak, Natalia Pietrzak. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy wywalczyli 3-4 miejsce.

Turniej tego typu jest najbardziej prestiżowym w środowisku karate jaki jest rozgrywany w Polsce i z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego organizator zaprasza tylko najlepsze kluby w kraju do udziału w tych zawodach. Turkowski klub nie wystawił swoich wszystkich najlepszych zawodników w tych zawodach uwagi na zbliżające się w kwietniu Mistrzostwa Polski Kyokushin Full Kontakt .

Pomimo to występ w tych zawodach należy uważać za wspaniały sukces i potwierdzenie, że turkowskie japońskie karate należy do ścisłej czołówki krajowej i europejskiej. Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Karate Kyokushin Full Kontakt w dniu 16 maja w Tuliszkowie. Zainteresowane kluby i organizacje po zgłoszeniu otrzymają regulamin startowy. Szczegóły na www.karate.turek.net.pl lub karateturek.pl