niedziela 23 luty 2020

Damiana, Romana, Romany

reklama

Turkowscy terenowcy na rajdzie Biedrusko Rally

Turkowscy terenowcy na rajdzie Biedrusko Rally
 

Wszyscy miłośnicy mocnych wrażeń połączonych z motoryzacją mogli uczestniczyć w VIII Sucholeskim Spotkaniu Terenowym – Biedrusko Rally. Jest to cykliczna impreza organizowana rok w rok przez firmę Pullstart. W tym roku rajd przeprawowo-turystyczny trwał od 24 do26 kwietnia. Cała impreza rozgrywała się na terenie poligonu wojsk pancernych w Biedrusku(okolice Poznania). Nie zabrakło tam reprezentacji z Turku w postaci dwóch klubów Tur 4x4 oraz Turek Off – Road Team. Wystawione przez nich załogi rywalizowały podczas wyścigu z resztą zawodników.

Sam rajd to kilkadziesiąt kilometrów trasy do pokonania w niecodziennych warunkach, które widać na zamieszczonych zdjęciach. Rywalizacja podczas wyścigu toczy się w ramach odrębnych klas: Klasa turystyczna, Klasa wyczyn, Klasa wyczyn extra, Klasa extrim elektryk, Klasa extrim mechanik, Klasa sport-cross country , Klasa CC oraz Quady.

reklama

W tym roku rajd rozpoczynał się w piątek 24.04.2015- etapem nocnym, z odprawą o godzinie 19.00. Wyniki z pierwszego etapu decydowały o kolejności startu w następnym. Drugi etap wyścigu – dzienny, odbył się w Suchym Lesie w sobotę 25.04.2015.

Klub TUREK OFF- ROAD TEAM reprezentowały następujące załogi:

 • Arek Łyskawa - kierowca, Artur Łajdecki - pilot
  wyczyn extra – Nissan patrol

  reklama
 • Roman Kaźmierczak - kierowca, Bogdan Wachnik - pilot, Karolina Kaźmierczak - pilot wyczyn - Suzuki Vitara,

oraz kolejne dwie zaprzyjaźnione załogi w składzie:

 • Kacper Drzewiecki-kierowca, Marcin Gadomski-pilot
  wyczyn – Suzuki Vitara

 • Sławomir Zieniewicz – kierowca, Marcin Wojciechowski – pilot
  wyczyn - Nissan Patrol

Dużym sukcesem zakończył się start załogi: Roman Kaźmierczak, Bogdan Wachnik, Karolina Kaźmierczak, która startując w klasie wyczynowej - najliczniej reprezentowanej bo, aż przez 30 załóg oraz najbardziej wymagającej ze względu na trudność trasy i brak możliwości użycia wyciągarki – zajęła III miejsce w klasyfikacji końcowej.

Stowarzyszenie TUR 4x4 w rajdzie reprezentowało 7 quadów i 2 samochody jadące w klasie Wyczyn Extra. Załogi samochodowe to:

 • Land Rover 90 - Krzysztof Kucharski, Klaudiusz Kucharski

 • Land Rover Discovery - Dariusz Przygoński, Grzegorz Iłowiecki

Tym razem klubowicze startujący samochodami nie stanęli na pudle(podium) , natomiast quadowcy jak zwykle wypadli znakomicie zajmując I miejsce Arkadiusz Kurek i II miejsce Robert Kaszyński.

Gratulujemy wytrwałości wszystkim startującym załogom.

Autorzy zdjęć: Karolina Kaźmierczak, Marcin Wojciechowski

A.Wojtyra

Podobne artykuły

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy Pojazd...

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy Pojazd...

20-07-2019

"Zielono mi" - III Rajd Pojazdów Zabytkowych już w...

16-07-2019
Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen...

Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen atrakcji

08-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama