wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

PS: Złoto dla UKS Piątka Turek

PS: Złoto dla UKS Piątka Turek
 

Finałowy turniej w klubowej minisiatkówce chłopców rozegrano 26 kwietnia w Kaliszu. Gospodarzem turnieju był klub MUKS GROM KALISZ. W finale zagrało 12 drużyn w czterech grupach po 3 zespoły.

UKS PIĄTKA TUREK znalazła się w grupie „A” z drużynami SP NR 8 KROTOSZYN oraz SP NR 2 PIŁA. Pierwszy mecz PIĄTKI TUREK z drużyną SP NR 8 KROTOSZYN był niezwykle emocjonujący i zacięty. W pierwszy secie musieliśmy uznać wyższość naszego przeciwnika, co mogło być spowodowane, że nasz przeciwnik rozgrywał już drugie spotkanie (w pierwszym pokonał Piłę 2:0) a my zaczęliśmy troszkę rozkojarzeni. Pierwszy set 17:15 dla Krotoszyna. Przegrana podziałała jednak motywująco na nasz zespół w drugim secie to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa 15:13. Decydujący set to już gra nerwów po obu stronach siatki z której Piątka wyszła obronną ręką pokonując zespół z Krotoszyna 16:14 i wygrywając cały mecz 2:1. Jak się okazało mecz z SP NR 8 Krotoszyn, spowodował nabranie pewności siebie w poczynaniach na parkiecie w drużynie Piątki co zaowocowało w drugim meczu z SP NR 2 PIŁA. Nasi zawodnicy pokazali pełną dojrzałości siatkówkę pokonując Piłę 2:0 (15:10,15:9). UKS Piątka Turek z pierwszego miejsca awansowała do drugiej fazy turnieju, gdzie w grupie „E” czekał na nich zespół z pierwszego miejsca grupy „C” (GKS RZEMIEŚLNIK KWILCZ II) oraz drugiego miejsca grupy „B” (UKS KANIASIATKA GOSTYŃ) i drugiego miejsca grupy „D” (SP NR 15 POZNAŃ) z pierwszej fazy rozgrywek.

reklama

W drugiej fazie zawodów zespół Piątki Turek wygrał wszystkie swoje mecze - kolejno z SP NR 15 POZNAŃ 2:0 (15:7, 15:10), UKS KANIASIATKA GOSTYŃ 2:0 (15:7, 15:5) oraz GKS RZEMIEŚLNIK KWILCZ II 2:0 (15:3, 15:10) nie dając przeciwnikom żadnych szans, uzyskując awans do strefy medalowej.

Trzecia faza zawodów to walka naszego zespołu o miejsca 1-4. Z grupy awansowaliśmy z pierwszego miejsca z zachowanym zwycięstwem nad SP NR 15 POZNAŃ, która to drużyna również awansowała do fazy walki o medale. Z grupy „F” do walki o zwycięstwo awansował zespół GKS RZEMIEŚLNIK KWILCZ I (z zachowanym zwycięstwem nad UKS PIAST KROTOSZYN) oraz wspominany UKS PIAST KROTOSZYN. W tej fazie rozgrywek nie można było sobie pozwolić na rozluźnienie, widać to było po zawodnikach, którzy odpowiednio zmotywowani przez trenera Tadeusza Pakosa wyszli na mecz  z UKS PIAST KROTOSZYN w pełni skoncentrowani i pokazali, że w tym dniu są nie do ogrania. Zwycięstwo nad PIASTEM 2:0 (15:13, 15:11) dało młodym adeptom siatkówki z Piątki Turek co najmniej srebrny medal. Lecz oni nie zamierzali na tym zakończyć tego turnieju, ponieważ srebrny medal wywalczyli rok temu w dwójkach na Mistrzostwach Wielkopolski w Jarocine. Ostatni mecz z drużyną GKS RZEMIEŚLNIK KWILCZ I to popis siatkarskich umiejętności i z obu stron siatki. Po meczu walki i determinacji zwycięstwo odniosła drużyna UKS Piątka Turek 2:0 (17:15, 15:9) i zdobyła Mistrzostwo Wielkopolski w minisiatkówce chłopców w trójkach, a jednocześnie uzyskała awans do turnieju centralnego o Puchar Kinder + Sport, który zostanie rozegrany w Krakowie w dniach 2-5.07.2015 r. oprócz zespołu z UKS Piątki Turek do rozgrywek centralnych awansowały również zespoły GKS RZEMIEŚLNIK KWILCZ I oraz UKS PIAST KROTOSZYN.

Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został zawodnik UKS Piątka Turek Aleksander Pikuła.

reklama

Awans do rozgrywek centralnych i złoty medal Mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce chłopców w trójkach zdobyła drużyna w składzie: trener Tadeusz Pakos, Kacper Latuszewski, Kacper Kuśmirek, Aleksander Pikuła, Ernest Siwek, Tymoteusz Szulc.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na rozgrywkach centralnych w Krakowie.

KLASYFIKACJA MEDALOWA:
1. UKS PIĄTKA TUREK
2. GKS RZEMIEŚLNIK KWILCZ I
3. UKS PIAST KROTOSZYN.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
UKS Piątka ogłasza nabór roczników 2012 i 2013!

UKS Piątka ogłasza nabór roczników 2012 i 2013!

18-11-2019
Brązowy medal dla UKS Piątka Turek w Finale...

Brązowy medal dla UKS Piątka Turek w Finale...

05-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama