sobota 21 września 2024

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

TUR: Juniorzy Starsi pokonali Sompolno

W sobotę 2 maja 2015 r Juniorzy Starsi MKS Tur 1921 Turek rozegrali swoje kolejne spotkanie w rundzie wiosennej. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna GKS Sompolno. Po pierwszej połowie podopieczni Dawida Jóźwiaka przegrywali 0:2, w drugiej połowie strzelili gościom 4 gole i wygrali 4:2

W pierwszej połowie mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. W 20 minucie sytuację miał Kubiak lecz jego strzał minął światło bramki. Goście w 30 minucie strzelili gola po błędzie obrony i wyszli na prowadzenie. Po straconym golu nasz zespół mógł odpowiedzieć, lecz świetną akcję Trzepacza zmarnował Muszyński, który z 8 metrów nie trafił do bramki. W samej końcówce po błędzie bramkarza goście strzelili drugiego gola i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który mocno przycisnął przeciwnika nie wypuszczając ich z połowy. Kontaktowego gola strzelił Muszyński po podaniu Tomczyka. Kolejne dwa gole strzelił Trzepacz i w samej końcówce Przybylak ustalił wynik spotkania.

- Zbyt nerwowo zagraliśmy w pierwszej połowie w defensywie a także na połowie przeciwnika. Popełniliśmy błędy indywidualne i straciliśmy gole. Po przerwie zagraliśmy to czego oczekuje w ofensywie i defensywie. Zawodnicy nawet przez chwile nie zwątpili, że możemy osiągnąć korzystny wynik. Poświecenie i zaangażowanie całej drużyny było ogromne- podsumował Dawid Jóźwiak

Bramki: Trzepacz Beniamin x2, Przybylak Krystian (Muszyński Patryk), Muszyński Patryk(Tomczyk Hubert)

Skład: Karbowski Dominik (88 minuta Szczepaniak Igor), Zieliński Kamil, Wędzik Michał ( 55 minuta Raźniewski Kamil), Kaczmarek Przemysław, Młynarski Kuba, Trzepacz Beniamin, Przybylak Krystian, Kubiak Konrad ( 80 minuta Stelmaszak Wiktor), Adamek Adrian ( 55 minuta Kostrzewa Adam), Tomczyk Hubert