poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Kolarscy mistrzowie z Turku

Kolarscy mistrzowie z Turku
 

Dawida Czubaka i Tobiasza Tończyka gościł dziś Burmistrz Miasta Turku. Chłopcy są turkowianami, złotymi medalistami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kolarstwie Torowym, a towarzyszył im ich pierwszy trener z Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów, Dariusz Mikołajewski.

Zarówno Dawid Czubak jak i Tobiasz Tończyk, swoją przygodę z kolarstwem zaczynali w Turkowskim Towarzystwie Cyklistów, pod kierunkiem Dariusza Mikołajewskiego. Po czterech latach przeszli do Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, zaś Turkowskie gimnazjum zmienili na toruńską Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Aktualnie chłopcy mają po 17 lat, startują pierwszy sezon w kategorii junior, odnosząc rewelacyjne wyniki, zarówno w kolarstwie szosowym, jak i na torze.

reklama

W maju w Pruszkowie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym, w których zostali wyłonieni mistrzowie Polski. Dawid Czubak zdobył indywidualne mistrzostwo Omnium na 1 km, na 250 m ze startu lotnego i w wyścigu punktowym. Dawid wraz z Tobiaszem Tończykiem zdobyli również złoty medal w kategorii drużynowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kolarstwie Torowym.

Sukces młodych turkowian to zasługa ich ciężkiej pracy i treningu od najmłodszych lat. To również sukces Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów, które wyszkoliło medalistów Polski.

Podobne artykuły

Dobra: Kolarze mknęli przez Miłkowice i okolice...

Dobra: Kolarze mknęli przez Miłkowice i okolice...

14-04-2018
Malanów: Kolarze mknęli przez powiat turecki

Malanów: Kolarze mknęli przez powiat turecki

01-04-2017
Kolarstwo: Turkowianin na paryskim welodromie

Kolarstwo: Turkowianin na paryskim welodromie

21-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama