piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

Kolejny znakomity występ chłopców UKS Piątka Turek – rocznik 2003

W dniu 30.05.2015 r. w Turku odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Turku i Starosty Tureckiego. Był to kolejny etap w przygotowaniu się do imprezy docelowej Pucharu Kinder + Sport (Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Mini Piłce Siatkowej), który odbędzie się na początku lipca w Krakowie.

Chłopcy rocznik 2003 – trójki; rocznik 2005 i młodsi – single
Do turnieju zgłoszonych zostało 16 zespołów (UKS Piątka Turek – 2 drużyny, Wifama Łódź – 2 drużyny, UKS MOS „Czarni” Ostrowite, GKS „Rzemieślnik” Kwilcz – 2 drużyny, UKS „Piast” Krotoszyn, Kaliska Akademia Siatkówki, KS „Stal” Grudziądz – 3 drużyny, BLUE SOFT Mazovia Warszawa – 2 drużyny, KS Metro Warszawa – 2 drużyny) z rocznika 2003 oraz 24 zawodników (UKS Piątka Turek - 6 zawodników ) z rocznika 2005 i młodsi.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po 4 zespoły. W eliminacjach grupowych rozgrywany był jeden set do 20 pkt. Drużyny z pierwszych miejsc w grupach utworzyły grupę finałową walczącą o miejsca 1-4, kolejno drużyny z drugich miejsc w grupach rywalizowały o miejsca 5-8, trzecie z grup o miejsca 9-12 i czwarte z rywalizacji grupowych o miejsca 13-16.

Zawodnicy grający w singlach zostali podzieleni na cztery grupy po sześciu zawodników. Z każdej grupy do walki o medale awansowało po dwóch zawodników. Zawodnicy z trzecich miejsc grali o miejsca 9-12, z czwartych miejsc o miejsca 13-16 itd. Zawodnicy rozgrywali jednego seta do 10 punktów na jedno odbicie piłki.

Nasza pierwsza drużyna UKS Piątka Turek I  w składzie: Kacper Kuśmirek, Aleksander Pikuła, Ernest Siwek oraz Franek Jasiński w grupie A wygrała wszystkie mecze, kolejno z drużynami MAZOVIA Warszawa II, Wifama Łódź II, KS Stal Grudziądz I i zajęła 1 miejsce w swojej grupie awansując do walki o miejsca 1-4.

Nasza druga drużyna UKS Piątka Turek II  w składzie: Kacper  Latuszewski, Tymoteusz Szulc, Oliwier Malczewski, Miłosz Groblica oraz Wojtek Werbiński  w grupie B wygrała mecz z drużyną MAZOVIA Warszawa I oraz przegrała 2 mecze z drużynami Wifama Łódź I oraz Kaliska Akademia Siatkówki i zajęła 3 miejsce w grupie awansując do walki o miejsca 9-12.

4. UKS MOS „Czarni” Ostrowite‹

W grupie finałowej mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 punktów i  już nie było tak łatwo jak w eliminacjach, to drużyny ze ścisłej polskiej czołówki (Wifama Łódź 4 drużyna zeszłorocznych Mistrzostw Polski z Drzonkowa, GKS Rzemieślnik Kwilcz 13 drużyna). Po bardzo emocjonujących meczach, stojących na bardzo wysokim poziomie oraz przy ogromnym dopingu naszej publiczności drużyna UKS Piątka Turek I wznosząc się na szczyty swoich siatkarskich i niejednokrotnie piłkarskich umiejętności  wygrała wszystkie spotkania fazy finałowej zdobywając złoty medal  Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Turku i Starosty Tureckiego. Chłopcy z UKS Piątka Turek I wygrali kolejno z drużynami GKS Rzemieślnik Kwilcz I 2:0 (15:13, 16:14), Piast Krotoszyn 2:0 (15:9, 17:15), Wifama Łódź I 2:1(12:15, 15:9, 12:10). Skład zwycięskiego zespołu: Kacper Kuśmirek, Aleksander Pikuła, Ernest Siwek oraz Franek Jasiński. Drugi zespół UKS Piątka Turek II zajął 12 miejsce.

Końcowa klasyfikacja turnieju rocznik 2003.
2. Wifama Łódź
3. GKS Rzemieślnik Kwilcz
4. Piast Krotoszyn

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został nasz zawodnik UKS Piątka Turek I - Kacper Kuśmirek.
Najlepiej przyjmujący zawodnik turnieju Kamil Małecki - Kwilcz, najlepiej zagrywający zawodnik Kacper Pakos - Wifama Łódź, najlepiej rozgrywający Wojtek Wałęsiak - Piast Krotoszyn.

Końcowa klasyfikacja rocznik 2005 i młodsi – single.
1. Oliwier Pakos – Wifama Łódź
2. Mateusz Andrzejczak – SP Jarocin
3. Szymon Zieliński - BLUE SOFT Mazovia Warszawa

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP singli został Kacper Pakos – Wifama Łódź.

Miejsca zawodników UKS Piątka Turek:
5. Oskar Witakowski,  6.  Kacper Chojnacki, 9.  Hubert Kaczkowski, 14.  Jakub Mielcarski, 17.  Stefan Ochocki,  23.  Kacper Kubka.

Najlepszym zawodnikiem Powiatu Tureckiego został Stefan Ochocki – UKS Piątka Turek