niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Kolejny znakomity występ chłopców UKS Piątka Turek – rocznik 2003

Kolejny znakomity występ chłopców UKS Piątka Turek – rocznik 2003
 

W dniu 30.05.2015 r. w Turku odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Turku i Starosty Tureckiego. Był to kolejny etap w przygotowaniu się do imprezy docelowej Pucharu Kinder + Sport (Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Mini Piłce Siatkowej), który odbędzie się na początku lipca w Krakowie.

Chłopcy rocznik 2003 – trójki; rocznik 2005 i młodsi – single
Do turnieju zgłoszonych zostało 16 zespołów (UKS Piątka Turek – 2 drużyny, Wifama Łódź – 2 drużyny, UKS MOS „Czarni” Ostrowite, GKS „Rzemieślnik” Kwilcz – 2 drużyny, UKS „Piast” Krotoszyn, Kaliska Akademia Siatkówki, KS „Stal” Grudziądz – 3 drużyny, BLUE SOFT Mazovia Warszawa – 2 drużyny, KS Metro Warszawa – 2 drużyny) z rocznika 2003 oraz 24 zawodników (UKS Piątka Turek - 6 zawodników ) z rocznika 2005 i młodsi.

reklama

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po 4 zespoły. W eliminacjach grupowych rozgrywany był jeden set do 20 pkt. Drużyny z pierwszych miejsc w grupach utworzyły grupę finałową walczącą o miejsca 1-4, kolejno drużyny z drugich miejsc w grupach rywalizowały o miejsca 5-8, trzecie z grup o miejsca 9-12 i czwarte z rywalizacji grupowych o miejsca 13-16.

Zawodnicy grający w singlach zostali podzieleni na cztery grupy po sześciu zawodników. Z każdej grupy do walki o medale awansowało po dwóch zawodników. Zawodnicy z trzecich miejsc grali o miejsca 9-12, z czwartych miejsc o miejsca 13-16 itd. Zawodnicy rozgrywali jednego seta do 10 punktów na jedno odbicie piłki.

Nasza pierwsza drużyna UKS Piątka Turek I  w składzie: Kacper Kuśmirek, Aleksander Pikuła, Ernest Siwek oraz Franek Jasiński w grupie A wygrała wszystkie mecze, kolejno z drużynami MAZOVIA Warszawa II, Wifama Łódź II, KS Stal Grudziądz I i zajęła 1 miejsce w swojej grupie awansując do walki o miejsca 1-4.

reklama

Nasza druga drużyna UKS Piątka Turek II  w składzie: Kacper  Latuszewski, Tymoteusz Szulc, Oliwier Malczewski, Miłosz Groblica oraz Wojtek Werbiński  w grupie B wygrała mecz z drużyną MAZOVIA Warszawa I oraz przegrała 2 mecze z drużynami Wifama Łódź I oraz Kaliska Akademia Siatkówki i zajęła 3 miejsce w grupie awansując do walki o miejsca 9-12.

Klasyfikacja po meczach eliminacyjnych w poszczególnych grupach:

Grupa A
1. UKS Piątka Turek I
2. KS Stal Grudziądz I
€‹3. Wifama Łódź II
4. MAZOVIA Warszawa II
Grupa B
1. Wifama Łódź I
2. Kaliska Akad. Siatkówki
3. UKS Piątka Turek II
4. MAZOVIA Warszawa I  
Grupa C
1. UKS Piast Krotoszyn
2. KS Metro Warszawa I
3. KS Stal Grudziądz II
4. GKS „Rzemieślnik” Kwilcz II ‹
Grupa D
1. GKS „Rzemieślnik” Kwilcz I
€‹2. KS Stal Grudziądz III
3. KS Metro Warszawa I‹
4. UKS MOS „Czarni” Ostrowite‹

 W grupie finałowej mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 punktów i  już nie było tak łatwo jak w eliminacjach, to drużyny ze ścisłej polskiej czołówki (Wifama Łódź 4 drużyna zeszłorocznych Mistrzostw Polski z Drzonkowa, GKS Rzemieślnik Kwilcz 13 drużyna). Po bardzo emocjonujących meczach, stojących na bardzo wysokim poziomie oraz przy ogromnym dopingu naszej publiczności drużyna UKS Piątka Turek I wznosząc się na szczyty swoich siatkarskich i niejednokrotnie piłkarskich umiejętności  wygrała wszystkie spotkania fazy finałowej zdobywając złoty medal  Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Turku i Starosty Tureckiego. Chłopcy z UKS Piątka Turek I wygrali kolejno z drużynami GKS Rzemieślnik Kwilcz I 2:0 (15:13, 16:14), Piast Krotoszyn 2:0 (15:9, 17:15), Wifama Łódź I 2:1(12:15, 15:9, 12:10). Skład zwycięskiego zespołu: Kacper Kuśmirek, Aleksander Pikuła, Ernest Siwek oraz Franek Jasiński. Drugi zespół UKS Piątka Turek II zajął 12 miejsce.

Końcowa klasyfikacja turnieju rocznik 2003.
1. UKS Piątka Turek I
2. Wifama Łódź
3. GKS Rzemieślnik Kwilcz
4. Piast Krotoszyn

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został nasz zawodnik UKS Piątka Turek I - Kacper Kuśmirek.
Najlepiej przyjmujący zawodnik turnieju Kamil Małecki - Kwilcz, najlepiej zagrywający zawodnik Kacper Pakos - Wifama Łódź, najlepiej rozgrywający Wojtek Wałęsiak - Piast Krotoszyn.

Końcowa klasyfikacja rocznik 2005 i młodsi – single.
1. Oliwier Pakos – Wifama Łódź
2. Mateusz Andrzejczak – SP Jarocin
3. Szymon Zieliński - BLUE SOFT Mazovia Warszawa 

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP singli został Kacper Pakos – Wifama Łódź.

Miejsca zawodników UKS Piątka Turek:
5. Oskar Witakowski,  6.  Kacper Chojnacki, 9.  Hubert Kaczkowski, 14.  Jakub Mielcarski, 17.  Stefan Ochocki,  23.  Kacper Kubka.

Najlepszym zawodnikiem Powiatu Tureckiego został Stefan Ochocki – UKS Piątka Turek
Najmłodszy zawodnik turnieju – Aleksander Rybiński – Wifama Łódź
Trenerem zespołów i zawodników UKS Piątka Turek jest Tadeusz Pakos. 

materiał prasowy

Podobne artykuły

Małgorzata Glinka wspiera turkowski Klub...

Małgorzata Glinka wspiera turkowski Klub Sportowy...

9 wrz.
 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Charytatywny turniej siatkówki

Charytatywny turniej siatkówki "Gramy dla Stasia".

18-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama