wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

UKS Piątka Turek na 6 miejscu w Polsce!

Chłopcy z rocznika 2003 zagrali na szóstkę!

UKS Piątka Turek na 6 miejscu w Polsce!
 

Chłopcy z rocznika 2003, przebywający w dniach 02-05.07.2015 r. w Krakowie na nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w mini siatkówce, XXI Finał Kinder + Sport, uzyskali rewelacyjny wynik zajmując 6 miejsce (na 48 drużyn chłopców z rocznika 2003).

Nasi zawodnicy rozgrywali mecze na halach sportowych AGH i UJ w upalnych temperaturach i przy gorącym dopingu rodziców i znajomych. Ale zacznijmy od początku.

reklama

Pierwszy dzień rozpoczęcie turnieju,  którego dokonał oprócz twarzy Kinder + Sport czyli Sebastiana Świderskiego oraz Piotra Gruszki niespodziewanie ku zaskoczeniu i uciesze wszystkich młodych zawodników trener reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Drugi dzień to etap I rozgrywek, który nie rozpoczął się dla nas pomyślnie. Rozpoczęliśmy od porażki z gospodarzem turnieju UKS 22 Kraków, po niezwykle zaciętym spotkaniu 2:1 (15:9, 14:16, 12:10). Drugi mecz z MKS SIATKARZ-ESPADON Szczecin bez historii przegrany 2:0 (15:6, 15:11). Po przegraniu dwóch meczy w grupie i zajęciu 3 miejsca musieliśmy rozgrywać baraże o wejście do etapu II rozgrywek, czyli walki o miejsca 1-32. W barażach rozegraliśmy 3 zwycięskie mecze wszystkie po 2:0, kolejno z SP 3 Darłowo (15:12, 15:4), ZSS JSW KOKS Radlin (15:9, 15:3) oraz SAPS przy PSP3 Starogard Gdański (15:3, 15:13) i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do etapu II.
Choć wielkie emocje i ogromne zmęczenie mogłyby zakończyć dzień dla młodych zawodników UKS Piątka Turek, to czekała ich jeszcze  niespodzianka. Rodzice młodych adeptów siatkówki zorganizowali im wejściówki na odbywający się w tym dniu w Krakowie mecz Ligi Światowej Polska – USA. Młodzi chłopcy byli pod ogromnym wrażeniem wygranego meczu 3:2 przez Polską reprezentację, które dało awans naszej drużynie do Final Six w Rio, jak i samej hali sportowej TAURON  Arena Kraków.

Trzeci dzień to etap II rozgrywek i walka o awans do najlepszej 16. Chłopcy po emocjach związanych z meczem Ligi Światowej, przystąpili bardzo skoncentrowani do pierwszego meczu z SP Nałęczów i pokonali rywala 2:0 (15:9, 15:9). Drugi mecz z UKS Jasieniak Gdańsk niestety przegrany przez naszych chłopców 2:0 (15:7, 15:9). Trzeci mecz decydujący o awansie do najlepszej szesnastki turnieju z SP 91 Łódź po bardzo dobrych zawodach zwycięski dla drużyny UKS Piątka Turek 2:0 (15:9, 15:12). Lecz ten dzień jeszcze się nie kończył i po obiedniej przerwie czekały chłopców 3 kolejne mecze o awans do etapu IV czyli do pierwszej ósemki turnieju. Po emocjonujących meczach stojących na bardzo wysokim poziome chłopcy przegrali mecz z drużyną DUNAJEC Nowy Sącz I 2:0 (15:3, 15:9), wygrali z GKS RZEMIEŚLNIK Kwilcz 2:0 (15:10, 15:11) oraz po najlepszym meczu w ich wykonaniu na tym turnieju pokonali zeszłorocznego Mistrza Polski drużynę SP 10 Tomaszów Mazowiecki 2:0 (15:13, 20:18) i tym sposobem awans drużyny UKS Piątka Turek do najlepszej 8 w Polsce stał się faktem. Radości nie było końca.

reklama

Czwarty dzień to etap IV oraz walka o medale. Rozpoczęliśmy niestety od przegranego meczu z drużyną UKS AS Koczała 2:0 (15:10, 15:13), następnie również porażka (chłopcy trochę podłamani pierwszy przegranym meczem) z przyszłymi Mistrzami Polski drużyną DMKS PLAS Kielce 2:0 (15:3, 15:5) i na koniec zwycięstwo z drużyną UKS Trójka Sulechów I 2:0 (15:11, 15:8). Zajmując trzecie miejsce w grupie zawodnikom UKS Piątka Turek pozostał mecz o miejsce 5 z drużyną DUNAJEC Nowy Sącz I. Po naprawdę wspaniałym spotkaniu w wykonaniu naszych zawodników musieliśmy uznać nieznaczną wyższość naszych przeciwników, którzy wygrali 2:1 (13:15, 17:15, 16:14).

Drużyna, która wywalczyła 6 miejsce w Polsce grała w następującym składzie: Kacper Kuśmirek, Aleksander Pikuła, Ernest Siwek, Kacper Latuszewski, Tymoteusz Szulc. Trenerem zespołu jest Tadeusz Pakos.

Drużyna siatkarzy wraz z trenerem składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Turek oraz firmom Erkado, Zina, JK Trans Sp. z o.o. i Elektrokabel  za sfinalizowanie wyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, strojów oraz dresów na XXI Finał Kinder + Sport do Krakowa.

Młodzi zawodnicy ten wielki sukces zawdzięczają swojej determinacji i wyrzeczeniom, ciężkiej pracy oraz litrami potu przelanymi na treningach, jak również swojemu trenerowi Tadeuszowi Pakosowi, który niczym Napoleon przygotował i poprowadził ich przez XXI Finał Kinder + Sport, doprowadzając do 6 miejsca w Polsce. Chłopcy potwierdzili, że warto było w nich zainwestować.

Gratulacje !!!

Końcowa klasyfikacja (pierwsza 16)

1. DMKS PLAS Kielce I
2. Wifama Łódź
3. UKS JASIENIAK Gdańsk
4. UKS AS Koczała
5. DUNAJEC Nowy Sącz
6. UKS PIĄTKA Turek
7. UKS TRÓJKA Sulechów I
8. PSP 11 Kędzierzyn Koźle I

9. SP 10 Tomaszów Mazowiecki
10. AZS 2020 Częstochowa I
11. UKS 22 Kraków
12. OMEGA Mrągowo I
13. GKS RZEMIEŚLNIK Kwilcz
14. UKS DWÓJKA Milicz
15. MUKS SUDETY Kamienna Góra
16. UKS OLAVIA Oława

materiał prasowy

Podobne artykuły

Małgorzata Glinka wspiera turkowski Klub...

Małgorzata Glinka wspiera turkowski Klub Sportowy...

9 wrz.
 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Charytatywny turniej siatkówki

Charytatywny turniej siatkówki "Gramy dla Stasia".

18-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama