wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Seniorzy Tura będą grać w A klasie

Seniorzy Tura będą grać w A klasie - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Na początku roku Zarząd MKS „Tur 1921” Turek, zaczął rozważać możliwość powołania do rozgrywek grupy seniorów. Spowodowane to było dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta piłką seniorską oraz faktem, iż część zawodników grających w Juniorach Starszych, nie mogłaby uczestniczyć w rozgrywkach tej grupy, ze względu na wiek.

Przy ogromnym wsparciu Burmistrza Miasta Turku Romualda Antosika oraz radnych Rady Miejskiej Turek, zwłaszcza Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Zarząd MKS „Tur 1921” Turek podjął decyzję o zgłoszeniu do rozgrywek Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej drużyny seniorów. Pod koniec czerwca br. Zarząd KOZPN widząc ogromne zaangażowanie i prace włożoną w rozwój naszego Klubu, jednogłośnie podjął decyzję o zakwalifikowaniu naszego zespołu do rozgrywek w A klasie.

Zespół trenować będzie Dawid Jóźwiak, który dotychczas trenował Juniorów Starszych i Młodzików Starszych, a zespół w głównej mierze zostanie utworzony na bazie zespołu Juniorów Starszych, zawodników  pochodzących z naszego powiatu.

reklama

Po letniej przerwie, w tym tygodniu zespół seniorów rozpocznie treningi, ponadto w okresie przygotowawczym  zaplanowaliśmy mecze sparingowe tj.:

31.07 Piątek KS Opatówek kl. Okręgowa w Turku
05.08 Środa Sokół Aleksandrów Łódzki kl. Okręgowa w Uniejowie
08/09.08 Wicher Dobra Kl. Okręgowa
15.08 Sobota Orzeł Kawęczyn A-klasa
21/22.08 Fanclub Dąbroszyn A-klasa

Musimy pamiętać, że nasz zespół składać się będzie z młodych zawodników, którzy rozpoczynają swoją karierę jako seniorzy, dlatego liczymy na ogromne wsparcie i wyrozumiałość ze strony kibiców. Zapraszamy wszystkich miłośników piłki nożnej na mecze naszych zespołów i do czynnego wsparcia zawodników.

reklama

Informujemy ponadto, że powołanie grupy seniorów w żadnym stopniu nie wpłynie na tryb szkolenia grup młodzieżowych. 

Prezes Paweł Młynarski

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

z wczoraj
Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

27 lip.
I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020...

I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020 już w...

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama