piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Kadetki UKS Piątki w Finale Mistrzostw Wielkopolski

Kadetki UKS Piątki w Finale Mistrzostw Wielkopolski
 

W sezonie 2015/2016 w Wielkopolskiej Lidze Kadetek uczestniczy 16 zespołów, po pięciu miesiącach gier eliminacyjnych i ćwierćfinałowych przyszedł czas na półfinały.

W 2 meczach  półfinałowych nasz zespół potykał się z zespołem UKS Szamotulanin Szamotuły, (półfinalistą Mistrzostw Polski Młodziczek 2015). Zespół z Szamotuł to młodszy, ale dobrze zorganizowany zespół, zresztą awans do ½ Mistrzostw Polski świadczy o dobrym poziomie sportowym tego zespołu.

reklama

Dwa mecze półfinałowe były dla naszego zespołu były ciężkimi spotkaniami, po pierwsze z racji stawki, a stawką był awans do finału  Mistrzostw Wielkopolski (najtrudniejsze mecze w sezonie decydujące o włączenie się do walki o medale lub nie).

Mecze rozgrywaliśmy 10 i 17 stycznia, w Szamotułach i  Turku. Po pierwszym trudnym meczu wygranym przez nasz zespół w stosunku 3-2, w drugim przy dużym dopingu kibiców z Szamotuł (cały autobus) wygraliśmy 3-1.
 
Wyniki spotkań:
UKS SZAMOTULANIN Szamotuły– UKS  PIĄTKA Turek
2:3 (21:25, 26:24, 25:15, 20:25,7:15)  

UKS PIĄTKA Turek – UKS SZAMOTULANIN Szamotuły
3:1 (25:14, 18:25, 25:15,25:11)

reklama

Drużyna UKS Piątka Turek grała w składzie:

Weronika Antczak – kapitan , Nikola Malczewska i Oliwia Marczyńska - rozegranie, Natalia Stec i Katarzyna Nowak- przyjęcie, Natalia Rebelak Marika Cichocka - atak, Oliwia Wawrzyniak, Sylwia Banasiak i Wiktoria Wojciechowska - środek,
Trenerzy: Ewa Książka, Andrzej Malczewski

Turniej Finałowy odbędzie się w dniach 12-14 luty 2016 roku w Pile. W finale wystąpią 5 zespołów  a mianowicie: MUKS Amber Kalisz , ZSMS Poznań (Wicemistrz Wielkopolski Kadetek 2015), UKS Środa Wielkopolska (miejsce zapewnione dzięki zawodniczce w SMS Szczyrk), PTPS Piła  ( Mistrz Wielkopolski Kadetek 2015) i UKS „Piątka” Turek.

Zdaniem trenera:
Awans do finału w tej kategorii wiekowej jest małym sukcesem, małym bo  nasz zespół 2 lata temu w tym roczniku zdobył złoty medal Mistrzostw Wielkopolski  Młodziczek.

Mimo odejścia kilku wartościowych zawodniczek z tamtego zespołu, pomimo przebudowy drużyny awans do finału powinien przyjść nam łatwiej. Mamy trochę czasu, aby odpowiednio się do tego finału przygotować, dlatego postaramy się go wykorzystać jak najlepiej potrafimy.

Zapraszam wszystkich kibiców zespołu kadetek na finał do odległej Piły.

Z siatkarskim Pozdrowieniem Andrzej Malczewski.

Podobne artykuły

Kolejne ogromne sukcesy Patrycji Szewczyk z...

Kolejne ogromne sukcesy Patrycji Szewczyk z szansą...

15 lip.
 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Siatkarze z całej Polski pojawili się na...

Siatkarze z całej Polski pojawili się na turkowskim...

17-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama