niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Bieg do granic wytrzymałości. KB Maraton Turek w Podziemnym Biegu Sztafetowym

Bieg do granic wytrzymałości. KB Maraton Turek w Podziemnym Biegu Sztafetowym
 

Skrajny wysiłek, pot, łzy, skurcze, kolki, siniaki, otarcia i wszechobecny solny kurz. I to jest piękne. 212 metrów pod powierzchnią ziemi, 308 schodków po równi pochyłej w górę i w dół, dwie noce na średnio wygodnych pryczach, bądź łóżkach polowych, dwanaście godzin biegu w czteroosobowych drużynach, pętla długości 2420 metrów pokonywana w różnych konfiguracjach, lodowato zimny szyb Campi z silnym wiatrem i ciepły zapylony do granic wytrzymałości szyb Sutoris, w którym stopień zapylenia wzrasta z każdym krokiem pokonywanym przez 260 osób.

Po drodze stacja Seremak i strefa zmian. Może nie brzmi to specjalnie atrakcyjnie, ale większość ludzi, którzy choć raz byli na tym biegu, chce do niego wracać, najchętniej co roku. Niektórym się to udaje – bądź dzięki znakomitym wynikom i „przepustce” od organizatorów na rok następny, niektórym dzięki szczęściu w losowaniu. Drogi wiodące do Kopalni Soli w Bochni są różne. Jedno jest pewne, na każdej z nich czeka na szczęśliwców skrajny wysiłek, pot, łzy, ból, skurcze, kolki, siniaki, otarcia i wszechobecny solny kurz.

reklama

Mniej więcej do godziny 19:00, kiedy to w jednej z drużyn zawodnik doznał kontuzji, koledzy biegali jakiś czas w trójkę, ale gdy kontuzja dotknęła drugiego z nich, podjęli najmądrzejszą decyzję i zakończyli swoje zmagania z trasą. Podobna sytuacja przydarzyła się w kolejnej drużynie. Tam również wystąpiła kontuzja i drużyna także postanowiła zakończyć swoje zmagania. Taki obrót sprawy całkowicie zmienił układ sił na trasie.

Po raz pierwszy w historii biegu zdarzyło się, że odpadły dwie drużyny ze ścisłej czołówki. Nie zdarzyło się jeszcze, by kontuzje były powodem wyeliminowania dwóch drużyn.

Po tym potwornym wysiłku ogromne gratulacje należą się drużynie KB Maraton Turek za zajęcie 8 miejsca – 71 okrążeń, 172 km 681 m.
Kapitan – Krzysztof Tomaszewski
Jarek Glinkowski
Zbyszek Zając
Andrzej Wojciechowski

reklama

oraz drugiej drużynie KB Maraton Turek za 49 miejsce – 60 okrążeń, 145 km 225 m
Kapitan – Marcin Łuczak
Mariusz Rostek
Paweł Janiak
Piotr Małek
Sklasyfikowano 65 drużyn

materiał prasowy KB Maraton Turek

Podobne artykuły

Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing...

Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing School już...

18 wrz.
Weź udział w charytatywnych sportowych akcjach...

Weź udział w charytatywnych sportowych akcjach dla...

10 wrz.
Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama