piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Samorządowcy z Kawęczyna na Halowym Pucharze Polski

Samorządowcy z Kawęczyna na Halowym Pucharze Polski
 

W dniach 9-10 kwietnia 2016 r. w Jarocinie, odbył się III Puchar Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej organizowany przez firmę Almar - Sport. Zawody odbywały się na hali sportowej, kompleksu "Jarota" w Jarocinie. Do turnieju przystąpiły 12 drużyn reprezentujących samorządy z terenu całej Polski a wśród nich drużyna reprezentująca samorządowców z Gminy Kawęczyn.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

reklama

Grupa A: Urząd Miasta Tuszyn, Gmina Sława, Gmina Nasielsk, Gmina Nadarzyn, Gmina Skrwilno, Gmina Kawęczyn

Grupa B: Gmina Tarnowo Podgórne, Powiat Rybnicki, Urząd Miasta Inowrocław, Gmina Nasielsk, Gmina Dopiewo, Urząd Miasta Zgorzelec

W pierwszym dniu turnieju zespoły rozegrały po 4 mecze grupowe. Wyniki Gminy Kawęczyn przedstawiają się następująco:

reklama

Gmina Kawęczyn - Gmina Skrwilno 1:1

Gmina Kawęczyn - Gmina Nasielsk 1:1

Gmina Kawęczyn - Gmina Nadarzyn 3:1

Gmina Kawęczyn - Gmina Sława 1:1

W drugim dniu turnieju każdy z zespołów rozegrał swój ostatni mecz grupowy. Następnie najlepsze cztery zespoły z grup awansowały do ćwierćfinałów. Pozostałe reprezentacje samorządów grały o miejsca jedenaste i dziewiąte. Gmina Kawęczyn swój ostatni mecz grupowy rozegrała z Urzędem Miasta Tuszyn wygrywając wysoko 6:2, z dorobkiem 9 punktów uplasowała się na trzecim miejscu w grupie i awansowała do ćwierćfinału. Reprezentacja samorządu Kawęczyn zmierzyła się z reprezentacją Powiatu Rybnickiego. Przez dłuższy okres czasu na tablicy świetlnej utrzymywał się wynik 0:0. Na 30 sekund przed końcem zawodnicy z Rybnika strzelili bramkę i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wyniki ćwierćfinałów:

Gmina Nasielsk - Gmina Dopiewo 0:1

Gmina Sława - Urząd Miasta Inowrocław 0:4

Gmina Kawęczyn - Powiat Rybnicki 0:1

Gmina Nadarzyn - Gmina Nasielsk II 1:3

Wyniki półfinałów:

Gmina Dopiewo - Powiat Rybniki 0:1

Urząd Miasta Inowrocław - Gmina Nasielsk II 3:1

Finał:

Urząd Miasta Inowrocław - Powiat Rybnicki 4:0

Samorządowcy z Kawęczyna ostatecznie zajęli 5 miejsce w III Pucharze Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej. Wynik ten można traktować jako sukces zwarzywszy na to, że był to pierwszy występ tej drużyny na arenie ogólnopolskiej. Reprezentacja grała w składzie: Tomasz Musiałowski (kapitan), Karol Michalak, Jarosław Pasik (bramkarz), Zdzisław Kowalczyk, Łukasz Mila, Marcin Mazurek, Sebastian Janiak, Przemysław Przybylak. Na turnieju byli obecni Jan Nowak - Wójt Gminy Kawęczyn i Piotr Gebler - Przewodniczący Rady Gminy w Kawęczynie którzy dzielnie dopingowali samorządowców. Mistrzostwa, stały na bardzo wysokim poziomie a drużyny swoją grą stworzyły świetne, sportowe widowisko. 

materiał prasowy

Podobne artykuły

Kadetki UKS Piątka Turek zdobywają Warszawę!...

Kadetki UKS Piątka Turek zdobywają Warszawę!...

7 wrz.
Trwają zapisy na X Otwarte Mistrzostwa Gminy...

Trwają zapisy na X Otwarte Mistrzostwa Gminy Malanów...

19 lip.
Miłośnicy siatkówki plażowej rywalizowali w...

Miłośnicy siatkówki plażowej rywalizowali w...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama